A Bank Bireysel İhtiyaç Kredisi

A Bank, müşterilerine sunduğu kredi ürünleri ile pek çok alanda finansman olanağı tanımaktadır. A Bank’ın bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında likidite edinerek masraflarını karşılamak isteyen vatandaşlar için banka tarafından sunulan imkan ve kredi edinmek için gereken şartları şöyle sıralayabiliriz.

A Bank ihtiyaç kredisi uyarınca müşterilere sunulan azami vade 36 ay olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte bankanın vade aralığında tercih yapan vatandaşların tercih ettikleri vadelere göre tabi olacakları faiz oranları farklılık arz etmektedir. 3 aya kadar vadeli olarak bankadan ihtiyaç kredisi edinen müşteriye uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,38 seviyesindedir. 3 ila 6 ay aralığı için banka tarafından belirlenmiş faiz oranı ise aylık yüzde 1,39 noktasıdır.

6 ila 30 ay aralığında vade tercih ederek A Bank’tan finansman edinen bir müşteriye uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 1,41 olarak belirlenmiştir. Kredi vadesi 30 ila 36 ay aralığında olursa bankanın uygulayacağı faiz oranı da aylık yüzde 1,42 düzeyine çıkmaktadır.

A Bank İhtiyaç Kredisi Örnek Hesaplama!

A Bank ihtiyaç kredisi uyarınca finansman edinmek isteyen müşteriler için örnek hesaplama yaparak krediden faydalanmak isteyenler için likiditeyi somutlaştıralım. A Bank ihtiyaç kredisi dahilinde 10 bin Türk Lirası finansmanı 36 ay vadeli olarak edinmek isteyen bir müşteri, aylık yüzde 1,42 faiz oranına tabi olacaktır. Müşterinin bankaya ödemesi gereken aylık taksit tutarları ise 374 Türk Lirası olacaktır. Bahse konu örnekte müşteriden bir defaya mahsus olmak üzere diğer alınacak ücretlerin toplamı 127 Türk Lirası olacaktır.

Kredi örneğinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 21,33 seviyesinde gerçekleşecektir. A Bank ihtiyaç kredisi dahilinde edinilecek kredi kapsamında müşterinin bankaya yapacağı toplam ödeme tutarı 13 bin 464 Türk Lirası olacaktır.

Eğer Kredi Notunuz Kredi Çekmek İçin Uygun Değilse HSBC’den Düşük Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi Fırsatı Haberimizi de inceleyebilirsiniz.