Her Marka Araca Anadolu Bank’tan Taşıt Kredisi

Anadolu Bank, araç sahibi olmak isteyen ve bunun için yeterli birikime sahip olmayan müşterilerine taşıt kredisi olanağı sunmaktadır. Anadolu Bank’ın sunduğu taşıt kredisi kapsamında sıfır kilometre araçlar için finansman sağlandığı gibi ikinci el araçlar için de kredi olanağı sunulmaktadır.

Anadolu Bank’ın müşterileri için düzenlediği taşıt kredisi ürününden sıfır kilometre ve ikini el araç alacak müşteriler bütün markalar için yararlanabilmekteyken, ikinci el araç almak isteyen müşterilerin dikkat etmesi gereken husus, bahse konu aracın 5 yaşının üzerinde olmamasıdır.

Anadolu Bank, hem sıfır kilometre hem de ikinci el araç almak isteyen müşteriler için faiz oranını aylık yüzde 1,28 seviyesinde belirlemiştir. Banka tarafından belirlenen bu faiz oranı 3 ila 48 ay vadeli olarak kredi edinmek isteyen müşteriler için geçerlidir. Zira banka taşıt kredisi dahilinde asgari vadeyi 3 ay, azami vadeyi ise 48 ay olarak tayin etmiştir.

Taşıt Kredisi Örnek Hesaplama!

Anadolu Bank’tan taşıt kredisi edinmek isteyen müşteriler için örnek bir hesaplama yapacak olursak; bu kapsamda 25 bin Türk Lirası meblağında bir finansman edinmek isteyen müşteriyi baz alarak 36 ay vadede geri ödenecek taksit tutarlarının takribi 909 Türk Lirası olacağını belirtebiliriz. Kredi vadesi sonunda araç alacak müşterinin bankaya ödeyeceği toplam meblağ 32 bin 733 Türk Lirası olacaktır. Yani müşterinin 3 yıl vadede karşılaşacağı faiz meblağı 7 bin 733 Türk Lirası olacaktır.

Taşıt Kredisi kullanan müşterinin başlangıçta yapacağı masraflar ise, kredi meblağının binde beşi seviyesinde olan kredi tahsis ücreti başta olmak üzere hayat sigortası ve taşıt rehin tesis işlem ücretidir. Bu masraflar, müşterinin çekeceği kredi meblağına göre değişiklik arz edebilmektedir. Kredi başvurusu sırasında Anadolu Bank şubeleri müşterisine bu konuda bilgi vermektedirler.