Kuveyt Türk Şubeleşmeye Devam Ediyor: Kısa Vadede Hedef 400 Şube!

Ülkemiz bankacılık sektörü hız kesmeden büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bankacılık sektörünün genel olarak gelişim göstermesinin haricinde, “katılım bankacılığı” da ekstra atılım gösteren alanlardan. Sürekli yeni aktörlerin dahil olduğu bankacılık sektörüne, katılım bankacılığı alanında da yoğun ilgi var. Bununla birlikte sektörün deneyimli bankaları da gelişimlerini sürdürüyor. Katılım bankacılığının ülkemizdeki gediklilerinden olan Kuveyt Türk Katılım Bankası da yatırımlarını artırarak devam ettirmekte.

Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 3. çeyrek finansal tablolarının değerlendirildiği toplantıda konuşan bankanın Genel Müdürü Ufuk Uyan, 2016 yılında 25 yeni şube açtıklarını vurguladı. Söz konusu şubeler ile bankanın yurt genelindeki toplam şube sayısının 385’e yükseldiğinin altını çizen Uyan, 2017 yılı için hedeflerinin ise toplamda 400 şubeye ulaşmak olduğunu belirtti.

Katılım Bankacılığının Geleceği Parlak!

Katılım bankacılığının ülkemizdeki geleceğinin çok parlak olduğunu vurgulayan Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan; 2023 yılında bankacılık sektöründen yüzde 15 pay alma hedefi olan katılım bankacılığı sektörünün payının şu anda yüzde 5’lerde olduğunu belirtti.

Bank Asya’nın sektörden çıkmasının kendilerini olumlu yönde etkilemediğini, onların müşterilerin kendilerine gelmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını belirten Uyan; sektöre yeni giren Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları’nın bir hareketlenme getirdiğine vurgu yaptı. Söz konusu iki bankanın kamu kuruluşu olmasının halk üzerinde olumlu etki yaptığını ve katılım bankacılığı alanına olan ilginin yükseldiğini belirten Kuveyt Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Ufuk Uyan, bu sayede piyasanın yeni müşteri havuzu kazanması olanağının genişlediğine ve bu durumun önem arz ettiğine dikkat çekti.

Gelecek yıl itibari ile 400 şubeye ulaşmayı hedefleyen Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın, sektörün öncülerinden olmaya devam edeceği Genel Müdür Ufuk Uyan tarafından vurgulandı.