Şekerbank Kredisinin Yarısından Fazlasını KOBİ ve Çiftçiye Ayırdı!

Şekerbank özellikle ticari ve tarımsal kredilerdeki etkinliğini her geçen gün artırıyor. Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar arasında esnafa ve çiftçiye özel önem veren kurumların başında Şekerbank geliyor.

Şekerbank KOBİ ve tarım kredilerinde yıllardır hizmet vermenin uzmanlığına sahip durumda. Bu uzmanlığı ile piyasaya yaklaşan Şekerbank; KOBİ ve tarım kredilerine, toplam krediler içerisinde yüzde 51 düzeyinde pay ayırıyor. Bu pay, bankacılık sektörünün diğer aktörleri ile karşılaştırıldığında yaklaşık 2 kat daha fazla durumda.

650 Bin Yeni Çiftçi ve KOBİ Hedefi!

Şekerbank, 2018 yılı sonuna kadar 650 bin yeni KOBİ ve çiftçiye ulaşma hedefi koydu. Çalışmalarını bu kapsamda sürdüren banka, çiftçiler ve KOBİ’ler için yeni kampanyalar düzenliyor.

Esnaf kredilerinde farklı kampanyalarda 84 aya varan vadeler sunan banka, bazı kampanyalarında faiz oranlarını piyasadaki faiz oranlarının aşağısına çekiyor. Bahse konu kredi kampanyalarında müşterilerine ödeme kolaylıkları da sağlayan Şekerbank; taksit atlatma yahut ödemesiz dönem gibi fırsatlar sunuyor. Bu sayede Şekerbank, müşterisini ticaret hayatının anlık masraflarından ve dönemsel ödeme yoğunluklarından kurtarıyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde duyurduğu kampanya kapsamında Şekerbank; müşterilerine 2017 yılına kadar taksit öteleme olanağı sağlıyor. 30 Aralık 2016’ya kadar başvuru yapılabilen kampanya uyarınca 3 ay taksit erteleme fırsatı mevcut. Kampanya dahilinde banka tarafından 36 aya varan vadeler müşterilerin tercihine sunuluyor. Ayrıca Şekerbank; bahse konu kampanyasında sunduğu avantajlı bankacılık işlem paketleri ile; esnaf ve işletmelerden 1 yıla kadar hesap işletim ücreti, havale, EFT ve çek defteri ücreti de almıyor. Bu sayede esnaf pek çok bankacılık işlemini para ödemeden yapmış oluyor.

Şekerbank orta vadede esnaf ve çiftçilere özel kampanyalar ile piyasaya kredi sunmaya devam edeceğini deklare ettiğinden, likidite ihtiyacı olan söz konusu vatandaşlar Şekerbank kampanyalarını takip edebilirler.