TMSF Adabank’ı Satışa Çıkarttı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Adabank’ta sahip olduğu yüzde 94,44’lük hissesini satışa çıkarttığını duyurdu.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Adabank A.Ş.’de sahip olduğu hisselerin tamamını satışa çıkardı. Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün satışa çıkartıldığına dair ilan, bugün Resmi Gazete’de yayınlanarak resmileşti.

Resmi Gazete’de yayınlanan ilanda amme borçları sebebiyle haciz koyulan Adabank A.Ş.’nin yüzde 94,44’lük hisselerinden oluşan kısmın kapalı zarf ve açık artırma usulü ile satışa çıkartıldığı bilgilerine yer verildi. Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün muhammen bedeli ise 186 milyon 222 bin Türk Lirası olarak belirlenerek belirtilirken, ön yeterlilik incelemesi için gereken belgeler ile birlikte en geç 19 Nisan 2017 tarihine kadar başvurulması gerektiğini, belgelerin Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü Satış Komisyonu’na elden teslim edilmesi gerektiği bildirildi.

Resmi Gazete’de yer alan ilanda, ön yeterliliğin incelemesi neticesinde ön yeterlilik aşamasını geçebilen katılımcı yatırımcıların, en geç 24 Nisan 2017 tarihine kadar satış komisyonuna; idari zarf, mali zarf ve Rekabbet Kurumu bildirim zarflarından oluşan belgeleri kapalı zarflar halinde teslim edilmesi gerektiği de bildirildi.

İhale 25 Nisan 2017’de

Adabank A.Ş.’de yer alan yüzde 94,44’lük hisselerin oluşturduğu Adabank Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün satış ihalesi  25 Nisan 2017 tarihinde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun Esentepe’de yer alan binasında saat 11.00’da gerçekleşecek.

Uzan Grubu’ndan devralınan Adabank, daha önceki dönemlerde de defalarca kez satışa çıkartılmış, en son The International Investor Company tarafından satın alınsa da BDDK tarafından onaylanmayan hisse devri sebebiyle satış iptal edilmişti.