Türkiye İş Bankası’ndan Anlaşmalı Konut Kampanyalarına Özel Kredi!

Türkiye İş Bankası’nın konut kampanyasına katılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan bankanın Genel Müdürü Adnan Bali, Türkiye’nin içinde bulunduğu ve güç birliği olması gereken bu dönemlerde tüm büyük kurumların sorumluluk üstlenmeleri gerektiğini, ellerini taşın altına koyup zorlukları birlikte paylaşmaları gerektiğini düşündüklerini söyledi.

Türkiye İş Bankası olarak konut kredisi kampanyasına dahil olduklarını söyleyen Bali, yaptıkları kampanya ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için olduğunu, Türkiye’nin Bankası olarak bankacılık faaliyetlerini devam ettirirken, ülkeye hizmet etmeyi her zaman öncelikleri arasında gördüklerini, bunun gereğini de yerine getirdiklerini söyledi.

“Konut Sektörü ve Türkiye Ekonomisine Destek Veriyoruz”

Türkiye’nin içinde bulunduğu ve güç birliği gerektirdiği bu zor dönemlerde büyük kurumların sorumluluk üstlenmeleri gerektiğini söyleyen Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, tüm büyük kurumların ellerini taşın altına koymaları gerektiğini, kendileri Türkiye İş Bankası olarak konut sektörüne destek sağladıklarını söyledi.

Türkiye İş Bankası, ülke ekonomisine destek verme anlayışının bir uzantısı kapsamında konut kampanyası için anlaşmalı konut projeleri özelinde konut kredisi faiz oranlarını düşürdüğünü bildirmişti. Anlaşmalı konut projelerinden yapılacak olan 600 bin Türk Lirasına kadar ki tüm yeni kredi kullanımlarında aylık bazda yüzde 0,98 oranında faiz uygulanıp, aynı zamanda 120 ay vadeye kadar uzanan geri ödeme planları sağlanmaktadır. Anlaşmalı konut projelerinde temin edilecek olan kredi kullanımlarında kampanya kapsamında olan müteahhitler tarafından verilecek destek ile birlikte söz konusu oran müşteriye yüzde 0,98 olarak yansıtılacak.