Aşka Tövbe Edilir mi?

Aşk ile ilgili yaralar aldığımızda kalbimizdeki o derin acıyı hissettiğimizde aşka bakış açımız çok daha farklı bir boyut kazanabiliyor. Kalbimize anlam katan aşk bir anda hayatımızı yerle bir eden bir canavara dönüşebiliyor. Peki aşk hayatımıza doğan bir güneş mi yoksa gerçekten hayatımızı parçalayan bir canavar mı? Bunun cevabı sizin duygularınızda ve sizin kalbinizin derinliklerinde saklı.

Kimilerimiz aşk ile ilgili yaşadığımız ilk acı tecrübede, kimilerimiz ise defalarca üst üste biriken kalp kırıklıklarından sonra aşka tövbe etme yoluna gidebiliyoruz. ‘Bir daha hayatımızda aşk olmayacak’ diyerek ona açılan her kapıyı sıkı sıkı kapatıp bir de üzerine kilit takmayı seçebiliyoruz.  Aşka tövbe edilir mi? Ondan kaçmak mümkün mü sizce? Elbette ki değil. Yaradılışımız gereği aşka ihtiyacımız hep var. İsterseniz yıllardır evli olan bir çift olun yine de eşinizin gözünün içerisinde size o müthiş aşkın parıltısı ile olan bakışını ararsınız. Sizin elinizi tuttuğu anda aşkın sıcaklığını hissetmek isterseniz. Ve isterseniz defalarca aşka tövbe etmiş olun yine elbet bir gün kendinizi aşka hasret kalmış olarak bulursunuz.

Aşka Kaç Kere Tövbe Ettiniz?

Sizi aşka tövbe ettirecek kadar derin kalp kırıklarınız oldu mu? Aşkın verdiği acıdan dolayı onun hayatınızda yerinin o gün itibari ile olmayacağını hiç düşündünüz mü? Çektiğiniz acıdan dolayı aşka hiç tövbe ettiniz mi?

Kaç kere aşktan dolayı derin yaralar aldınız ve aşka tövbe etmeyi seçtiniz? Bu yaşadığınız durumun sayısı ne kadar fazla ise kalbinizin aşka olan ihtiyacı da o kadar var demektir. Siz aşka tövbe ettiğinizi zannetseniz de aslında her defasında kanayan kalbiniz, yaralarını sarmak için aşka daha fazla ihtiyaç duyuyor.

Aşka Tövbe Etmek Mümkün mü?

Aşka tövbe etmek mümkün. Söz olarak ve o anki size yaşattığı acılar sebebi ile tövbe kararı almak mümkün. Ama bu tövbenizi yerine getirmeniz ve aynı düşünceyi bir ömür boyu sürdürmeniz oldukça zor. Kalp her zaman yeni umutlara, yeni aşklara ve yeni güzel duygulara açıktır. Her ne kadar siz onun yolunu tövbeleriniz ile kesmeye çalışsanız da…

Aşktan kaçsanız da ona tövbe etmiş olsanız da günün birinde yine size gelmesini ve sımsıkı sarılmasını içten içe arzularsınız. Bu umut ışığı hiçbir zaman sönmez. Sadece o yanan mumun üzerini örtmeye çalışırsınız. Ama siz görmeseniz de o kapattığınız mum ışığını hala hayatınıza yansıtmaktadır.

Aşksız Bir Hayat Nasıl Olur?

Aşka küstüğünüzü ona tövbe edip kaçtığınız dönemleri bir hatırlayın. Ne kadar sürdü bu dönem? Ya da şu an aşksız bir hayatı seçmişseniz, sizce bu dönem nereye kadar sürecek? Asla yaşamınızın sonuna kadar gitmeyeceğini söyleyebiliriz. Kaç yaşında olursanız olun o kalbiniz sizde var olduğu müddetçe siz aşkı aşkta sizi seçecektir. Aşksız bir hayat varsa da belirli bir süre içindir. Ömür boyu aşksız bir hayat yoktur.

Aşkın olmadığı bir hayat kurmak isteyebilir aşka tövbe etmeyi seçmiş olabilirsiniz. Ama son söz: ömür boyu süren aşksız bir hayat yoktur.