Ağbal’dan Otobüs Şöförlerine Jest!

Maliye Bakanı Naci Ağbal Kocaeli’nde bir takım ziyaretlerde bulundu. Ziyaretleri esnasında ise Özel Halk Otobüsçüleri Odası’nda otobüs şoförlerine güzel bir jest yaptı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kocaeli şehrinde bir takım ziyaretlerde bulundu. Ziyaret ettiği noktalar arasında Kocaeli Özel Halk Otobüsçüleri Odası da vardı. Ziyareti esnasında Oda Başkanı Mustafa Kurt’un, 65 yaş üstü yolcuların ödemelerinin yatmadığını bildirmesi üzerine Mali Kontrol Genel Müdürü Hakan Ay’ı arayan Ağbal, yatmayan ödemelerin en kısa sürede yatması üzerine talimatını verdi.

İlk olarak Gebze’de bir takım programlara katılan Ağbal, daha sonra Kocaeli merkeze geçerek Serbest Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Odası’nı ziyaret etti. Burada bir takım açıklamalar yapan Ağbal, özellikle KDV işleyişi hakkında iyileştirmeler yapılacağı konusunda önemli bilgiler verdi. Gelir vergisi kanunu üzerinde bir takım reformlar gerçekleştirerek iyileştirmeler yapılacağının sinyalini veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, önümüzdeki süreç içerisinde alanda çalışanlardan tavsiyelerin bakanlığa iletilmesini rica etti.

Görüşmelerinin ikinci ayağında Kocaeli Ticaret Odası’nda iş adamları ile bir araya gelen Maliye Bakanı Naci Ağbal, “İş Dünyası İstişare Toplatısı”na katıldı. Ticaretin zorlu bir süreç olduğunu ve bu süreç içerisinde devletin de iş insanlarının yanında olması gerektiğine dikkat çeken Ağbal, Türkiye’nin büyümesi ve kalkınması için el birliği yapılarak çalışmaların gerçekleştirilmesine dikkat çekti.

Ağbal, ziyaretleri esnasında Kocaeli Özel Halk Otobüsçüleri Odası’nı da ziyaret etti. Burada oda başkanının verdiği bilgi ile 65 yaş üstü yolcular için ödeme yapılmadığı bilgisini alan Ağbal, ilgili merciiyi arayarak konu hakkında bilgi istedi. Bilgi edinmenin üzerine bu ödemeler konusunda aksaklık yaşanmaması gerektiğinin altını çizen Ağbal, her ayın başında ödemelerin Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na eksiksiz aktarılması gerektiğini bildirirken, “Aile bakanımız ile de bu konuyu görüşeceğim” diyerek salondan büyük bir alkış aldı.