AVM’lerde Boşalan Dükkanlara Simit Sarayı Talip!

Son dönemde hızla artan Amerikan Doları ve Euro, kirasını döviz üzerinden ödeyen AVM sakinlerini zor durumda bıraktı. Birbirinden ünlü markalar, biten kira sözleşmeleri için AVM yönetimleri ile masaya oturduklarında Türk Lirası üzerinden kira ödemeyi talep ediyorlar. Bu istekleri kabul görmeyen firmalar dükkanları boşaltıyor. Bu noktada “Simit Sarayı’ndan” gelen açıklama ise dikkat çekici; firma bütün boşalan dükkanlara talip olduğunu açıkladı.

Simit Sarayı, sadece 2016 yılında 55’i Türkiye’de, toplamda 128 mağaza açtı. Açtığı mağazalarla da cirosunu katlayan şirket; cirosunda tam yüzde 23 artış kaydetmeyi başardı. Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, bu durumun kendilerini daha da cesaretlendirdiğine dikkat çekerek AVM’lerde boşalan ve kendileri için kritik noktalarda olan bütün dükkanlara talip olduklarını vurguladı.

650 Bin Kişiye Hizmet Veriyor!

Simit Sarayı bu sene özellikle yurtdışında açtığı yeni şubeleri ile şube sayısını 150’ye çıkardı. Ülkemizdeki şubeleşme ağına da hızla yenilerini katan Simit Sarayı, 650 bin insana hizmet verecek büyüklüğe ulaştı.

Alışveriş Merkezleri (AVM) odaklı şubeleşme çalışmalarını sürdüren firma, uygun bulduğu durumlarda caddelerde de şubeleşmeye gidebilmekte. İçinden geçilen ekonomik açıdan sıkıntılı dönemin atlatılacağına inandığını belirten Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukçu, firmalarının 2001 krizinde doğduğunu belirterek her kriz ortamının kendi içinde fırsatlar da barındırdığını vurguladı.

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas: AVM’ler İndirim Yapmalı!

AVM’lerin uyguladığı kira politikası üzerine görüşlerini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, kendilerinin yönetiminde olduğu AVM’lerde gerekirse dönemsel olarak kira ertelemesine dahi gittiklerini ifade etti.

Markalarla anlaşma yoluna gitmenin bütün AVM yönetimleri için faydalı olacağının altını çizen Elmas; markalara anlayış göstermemenin uzun vadede AVM’ler için telafi zor zararlar doğuracağını vurguladı.