Bankacılıkta Göz Tanıma Dönemi Başlıyor!

Finovate 2017, hem bankacılık, hem de finans sektöründe devrim niteliğinde bir uygulama olarak adlandırılan “Göz Güvenlik Uygulaması” projesine ev sahipliği yaptı.

Finans Teknoloji Zirvesi’nde hem bankacılık, hem de finans sektörünün devleri Londra’da bir araya geldi. İki sektörü de yakından ilgilendiren güvenlik uygulamalarının sergilenip, tanıtıldığı organizasyonda, en dikkat çeken uygulama “Gözle Güvenlik Uygulaması” oldu. Yapı Kredi Bankası’nın öncülük yaparak geliştirdiği uygulama, örnek proje olarak takdim edildi.

Londra’da düzenlenen Finovate 2017’de, dünyanın lider konumlarında yer alan bir çok yönetici ve girişimci ağırlanırken, güvenlik alanındaki çözüm önerileri ve uygulamaları masaya yatırılarak değerlendirildi. 71 farklı girişimci, geliştirdikleri projelerin sunumlarını yaparken, en dikkat çekici sunum Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı tarafından yapıldı.

Amerikalı bir şirket ile ortak olarak yürütülen “Göz Güvenlik Uygulaması” Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan tarafından tanıtıldı. Zirvede yer alan Yapı Kredi Bankası CEO’su Faik Açıkalın, göz güvenlik uygulaması üzerinde uzun bir süredir çalışma gösterdiklerini ifade ederken, bankacılık ve finans sektörlerinde güvenliğin üst düzeye çıkması, kolay kullanımın önünü kestiğini, göz güvenlik uygulaması ile hem kullanım kolaylığını, hem de güvenliği en üst düzeye çıkartmayı hedeflediklerini açıkladı.

Açıkalın, geliştirdikleri projenin Avrupa’da bir ilk olduğunu aktarırken, projenin tamamlaması ile birlikte yoğun bir ilgi ile karşılaşmayı beklediklerini aktardı.

Hem güvenlik, hem de kolay kullanım alanında rahatlık sağlayacak olan Gözle Güvenlik

Uygulaması, kullanan kişilerin göz yapısına odaklanarak, kendi yapısına uygun bir harita oluşturuyor. Bu harita sayesinde, uygulama kişinin göz yapısını gördüğünde kolaylıkla giriş imkanı sağlıyor.