Başbakan Müjdeli Haberi Verdi! KDV İndirimi Süresi Eylül Ayına Kadar Uzatıldı!

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı televizyon programında KDV indirimi ile ilgili müjdeli haber verdi.

Başbakan Binali Yıldıırm dün akşam FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına katıldı. Programda mobilya ve beyaz eşyadaki KDV indirimi ile ilgili müjdeli haberi verdi. Başbakanın verdiği habere göre nisan ayı sonunda bitmesi beklenen KDV indirimi 2017 eylül ayına kadar devam edecek.

Başbakan, esnaflar için bu sene pek çok şey yaptıklarını, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)’in verdiğini kredilerin halen daha devam ettiğini söyledi. KOSGEB’den kredi alan ülkemizde 250 bin adet esnaf vatandaşın bulunduğunu, diğer esnaf vatandaşların ise yaptıkları başvurularının değerlendirmelerinin devam ettiğini sözlerine ekledi. Başbakan Binali Yıldırım büyük iş camiasındaki iş sahiplerinin de yaklaşık olarak 60 milyar değerinde kredi garanti fonundan destek aldıklarını söyledi.

Primler Ertelendi, Borçlar Tekrardan Yapılandırıldı!

Başbakan Binali Yıldırım borçları tekrardan yapılandırdıklarını ve primleri de ertelediklerini söyledi.

2016 yılı Haziran ayından önceki dönemlerin borçluların borçlarının tekrardan yapılandırıldığını söyleyen Binali Yıldırım, şimdi de o tarihten sonrakilere yeni olanaklar getirmeye çalıştıklarını söyledi. Binali Yıldırım, 2016 darbe girişiminden etkilenen, o tarihten sonra işleri aksayan, kötüye giden vatandaşlar için yeni imkanlar sağladıklarını söyledi. Ödeme yaparken çeşitli zorluklar çeken esnaf vatandaşlarımız için iş veren iş sahipleri için prim ve vergilerde tekrardan yapılandırma işlemlerini yapacağız diyen Başbakan Binali Yıldırım müjdeli haberi verdi. Sektöre hareket getirmek için evlerde, beyaz eşyalarda, mobilyalarda KDV indirimi uygulamasını yaptıklarını söyleyen Binali Yıldırım, süreyi de uzattıklarını açıkladı. Öncesinde KDV indirimi eylül ayına kadar uzayan konut satışlarıyken, şimdi beyaz eşya ve mobilyalarda da bu kapsama girdi. Nisan ayı sonunda biteceğini açıklanan mobilya ve beyaz eşyada uygulanan KDV indiriminin eylül ayına kadar devam edeceği açıklandı.