Bütçesi Uygun Olanlara Kış Mevsiminde Gidilebilecek En İyi 3 Karnaval!

Ülkemizde çetin kış şartları devam ediyor. Kış şartlarında ekonomisi iyi olan ve tatil için bütçesinden geniş bir meblağ ayırabilecek olanlar için gidilebilecek birbirinden eğlenceli karnavallar var.

Karnavalların Şahı Rio Karnavalı

Brezilya’nın Rio şehrinde her sene düzenlenen karnaval bütün dünyadan binlerce turistin katılı ve yerli halkın da ilgisiyle gerçekleştirilmektedir. Şubat ayının 24’ünde başlayan karnavalın Mart ayının 4’ünde sona erdiğini düşündüğümüzde, gelecek ay için tatil planları yapanların mutlaka değerlendirmesi gereken bir seçenek olan Rio Karnavalı ön plana çıkıyor.

Kuzey kürede bulunan ülkemizde Şubat ve Mart ayları soğuk, yağmur, kar ve fırtına ile geçse de Güney kürede bulunan Brezilya’da bu aylarda yaz mevsimi yaşanmakta ve Rio Karnavalı da bu yaz sıcağında gerçekleştirilmektedir. Kışın ortasında yazın sıcağını yaşamak için Rio Karnavalı tarihin de uygun olmasıyla ilk seçenek olarak düşünülebilir.

Geçmişinin 17. asra dayandığı söylenen Rio Karnavalı’nın ünü ve katılımcısı hemen her yıl artmıştır. Karnaval 20. asrın başından itibaren globalleşmiş ve tüm dünyadan turist çekmeye başlamıştır. Rio Karnavalı’nda her sene eğlence doruğa çıkmaktadır.

Oktoberfest

Almanya’nın en ünlü ve en büyük şehirlerinden olan Münih’te düzenlenen bu festivale her sene milyonlarca insan katılmaktadır. Son olarak 2016 yılında gerçekleştirilen festivale 7 milyonu aşkın insanın katıldığı belirtilmiştir. Oktoberfest’te aşırı derecede bira tüketilmektedir. Adeta festivalin başlıca içeceği biradır. Katılımcılar 10 güne yakın süren eğlencenin ardından seneye buluşmak üzere ayrılmaktadırlar.

Venedik Karnavalı

İtalya’nın Venedik kentinde her sene düzenlenen Venedik Karnavalı, Paskalya’ya göre ayarlanmaktadır. Paskalya’ya denk getirilen ve bu tarihte düzenlenen karnaval genellikle Ocak ya da Şubat aylarında kutlanmaktadır. Katılımcıların maskeler ve özel kostümler kullandıkları karnavalda birbirinden farklı aktivitelerle katılımcıların eğlencesi doruğa çıkarılmaktadır.