Cilt Bakımı İçin Öneriler

Bir kadının en önem verdiği konulardan biri cildidir. Cilt güzelliğine çok önem veren kadın, kremler, losyonlar, maskeler gibi birçok bakım ürünü satın almakta ve bu ürünlere aşırı para harcamak durumunda kalmaktadır. Lakin artık doğal yöntemlerle yapılabilen kremler ve maskeler mevcut.

Bu ürünleri evinizde doğal yöntemlerle hazırlayabilir, cildinize ucuz ve sağlıklı yöntemlerle bakım yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere göz şişkinlikleri, göz kenarı kırışıkları ve siyah noktalara karşı yapılabilecek doğal ürünlerden bahsedeceğiz. Göz şişkinliği için yapabileceğiniz çok basit bir yöntem bulunmakta. Patates hemen herkesin evinde bulunan sebzelerden biridir ve cilde faydaları saymakla bitmez. Göz şişkinliği sorunu yaşıyorsanız hemen bir patatesi rendeleyip suyunu çıkararak, elde ettiğiniz suyu bir pamuk yardımı ile gözlerinize kompres yapabilirsiniz.

Göz Kenarı Kırışıklığına Mucize Yağlar!

30 yaşına yaklaşan kadınların en önem verdiği sorunlardan biri olan göz kenarındaki kırışıklar. Göz kenarındaki kırışıklar ciddi anlamda can sıkan bir durumdur. Fakat bu sorundan da doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Göz kenarı kırışıklarını gidermek için üzüm çekirdeği yağı, kayısı yağı, hindistan cevizi yağlarından biri kullanılabilir. Temiz cildinize yine ufak bir pamuk yardımıyla gece yatmadan önce sürebilirsiniz. Lakin kullanımda yağ miktarına dikkat etmelisiniz, az miktarda yağ yeterli olacaktır.

Göz kenarı kırışıklığı için avakado ve salatalık da kullanabilirsiniz. Hangi sebzeyi kullanmak istiyorsanız püre haline getirip göz kenarına uygulayabilirsiniz. Son olarak siyah noktalardan kurtulmak için de kil maskesi etkili bir çözüm. Beyaz kili biraz yeşil çay ya da soda ile sulandırıp maske kıvamına getirdikten sonra temiz cildinize uygulayabilirsiniz. Kuruduktan sonra cildinizi temizleyip soda ile cildinizi silebilirsiniz. Gözeneklerin açıldığını ve cildinizin rahatladığını hissedeceksiniz.

Yukarıda bahsedilen bakımları yapmadan önce ürünlerin cildinize alerji yapıp yapmadığını test etmeyi ihmal etmeyiniz. Alerji yapan ürünleri kullanmak cildinize zarar verebilir.