Dev Türk Giyim Markası Halka Açılıyor!

Hem Türkiye’de, hem de Dünya’da oldukça saygın bir konuma sahip olan Mavi markası, halka arz edilmeye hazırlanıyor. Toplanan taleplere bakıldığında 8 – 9 Haziran tarihinde gerçekleşecek halka arz işleminde fiyat aralığı 43 Türk Lirası ila 51 Türk Lirası arasında olacak.

Mavi markası ile oldukça önemli bir konuma ulaşan Mavi Giyim Sanayisi, 8 – 9 Haziran tarihilerinde halka arz edilmeye hazırlanıyor. Reuters’a, firmaya yakın bir kaynak tarafından sağlanan bilgi ile birlikte gerçekleşecek halka arz işlemi sonrasında ek satışlarla birlikte Mavi markasının yüzde 55’e yakın hissesi 15 Haziran 2017 tarihine kadar Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak.

Hisse senetlerinin 43 Türk Lirası ile 51 Türk Lirası arasında gerçekleşmesinin ön görüldüğü halka arz işlemi sonrasında Mavi markasının değeri 2,1 milyar Türk Lirası ila 2,5 milyar Türk Lirası bandına ulaşmış olacak. Eğer halka arz edilen kısım yüzde 55 oranında gerçekleşirse, ortalama 1,1 milyar Türk Lirası ila 1,4 milyar Türk Lirası aralığında bir arz gerçekleşmiş olacak.

Mavi markasının halka arzı kapsamında global düzeydeki koordinatörlüğü ise Goldman Sachs üsltenecek. Yurtdışından markaya gaelecek talepler Goldman Sachs ve BofA Merrill Lynch tarafından toparlanırken, yurtiçinde gelecek talepler ise İş Yatırım tarafından değerlendirilecek.

1991 yılında jean ürünler başta olmak üzere hem kadın hazır giyim, hem de erkek hazır giyim alanında hizmet veren Mavi markası, şu anda dünya genelinde 35 farklı ülkede hizmet veriyor. Firmanın 2016 yılındaki konsolide gelirleri 1,3 milyar Türk Lirası’na ulaşmışken, faiz, amortisman, vergi öncesi kâr kısmı ise 170,2 milyon Türk Lirası olarak kayıtlara geçmiş durumda.