Emeklilere Müjde! Aylık 300 TL Ödeyerek Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Emekli vatandaşlara müjdeli haber geldi. Hayallerindeki eve kavuşmak, artık bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar aylık 300 Türk Lirası taksitlendirmeler ile ev sahibi olabilecekler.

Günümüz şartlarında ev sahibi olmak hatta hayalindeki eve sahip olmak daha da zor. Az bir bütçe geliri ile vatandaşlar hayallerinden vazgeçmek zorunda kalıyor. Bu durum karşısında da TOKİ emekli vatandaşları mutlu edecek yeni bir proje çalışması içinde olduğunu açıkladı. Yapılan proje sonrasında emekli vatandaşlar artık bir ev sahibi olabilecekler.

TOKİ tarafından yapılan proje çalışmaları kapsamında sosyal konut çalışmaları adı altında belli bir ek kontenjan belirlenmesine karar kılındı. TOKİ’nin belirlediği bu kontenjanın daha az gelirli, imkanları daha çok el vermeyen vatandaşların ev sahibi olabilmesi için açılacağı altı çizilere belirtildi. Belirlenen kontenjanın oranı ise yüzde 25. Yapılacak ilk işlemin emekli vatandaşların yıllardır hayalini kurduğu evlere sahip olmalarını sağlamak. Emeklilerin aylık olarak 300 Türk Lirası taksit ödemeleri yapması için çalışmalar yapıldı. TOKİ’nin bu yıl içerisinde toplamda 65 bin konut inşa etmeyi hedefliyor. Bu 65 bin konutun yüzde 25’lik payı ise emekli vatandaşlar için ayrılacak.

Yapılan bu çalışmaların Valiliklerden gelen istekler üzerine başlanıldığı açıklandı. Emekli vatandaşların aylık 300 lira ödeyerek ev sahibi olma projesine başvuru yapmak için internet sayfalarını takip etmeleri gerekiyor. İnternet sayfasında bilgi formları yayınlanacak olup, başvuru adımları da takip edilerek başvurular gerçekleştirilecek. Ziraat Bankası ile  Halk Bankası’nın birlikte yürüttüğü bu proje için emeklilerin bankaya gitmeleri gerekiyor.  Bankaya giderken vatandaşların yanlarında kimlik belgelerini ve emekli durumunu gösteren belgeyi bulundurmaları gerekiyor. Ayrıca emeklilerin söz konusu proje kampanyasından yararlanabilmeleri için kendilerine ait olan bir evin olmaması gerekiyor.