İstanbul Sanayi Odası 1000 Kişiye İstihdam Sağladı!

7 Şubat 2017 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomik Şurası’na katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan istihdam seferberliği çağrısında bulunmuştu. Yaptığı çağrı sonunda hedefine ulaştı.

152 kamu ve özel sektör şirketleri verdikleri istihdam sözlerini tutup, bir hafta içerisinde istihdam sayıları 1 milyonu aşmış durumda. Sanayicilerden bu seferberliğe ilk katkı İstanbul Sanayi Odası’ndan olmuştu. Yeni istihdam sayısının bir hafta içerisinde 152 firmada bin kişiyi aştığını söyleyen İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ilerleyen zamanlarda da bu sayıyı daha da artırma yoluna gitmek istediklerini dile getirdi.

İstanbul Sanayi Odası kapsamında istihdam seferberliği danışma birliği oluşturuldu. Erdal Bahçıvan gerekli bilgileri sağlamak ve iş olanağı sağlayan firmaların listeleri arasında olmak için bu birlik ile sürekli olarak iletişime geçebileceğini açıkladı.

Bünyesinde çalıştırmak için personel arayan şirketlerin de buraya başvuruda bulunabilineceği dikkat çekildi. Erdal Bahçıvan, Türkiye’deki işsizlik oranının azalması, çalışan sayısının artması ve ekonominin düzelmesinin çok önemli olduğu konusunda açıklamalarda bulundu.

Nefes Kredisi kampanyası da toplantı da ele alınan konular arasında yer aldı. Toplamda 75 milyon lira değerinde kredi hacmi oluşturarak nefes kredisi kampanyasına katıldıklarını ifade eden Erdal Bahçıvan, geçen zaman zarfında 343 üyenin yaklaşık olarak 50 milyon lira değerinde kredi kullandığını söyledi. Ayrıca Erdal Bahçıvan, Türk Eximbank’ın kaliteli dış satımlarını artıracak, ihracata dayalı mevduat finansmanlarını KGF ile beraber destek sağlayan bir görünümün olması gerektiğini söyledi.