İstihdam Seferberliğinin Lideri Türkerler Holding Oldu!

Son zamanlarda çok önemli ve büyük hastane ve enerji envestismanları ile dikkatleri üzerlerine toplayan Türkerler Holding‚in ele aldığı projelerde 2017 yılı içerisinde personel sayılarında artış yapacaklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğine liderlik yapmaktan gururlandıklarını dile getiren Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, 2017 yılı içerisinde istihdam edecekleri yeni çalışan sayılarını 7 bin 279‚a kadar çıkartacaklarını söyledi.

Ankara Sanayi Odası’nın Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Özdebir ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, basın toplantısında istihdam seferberliği ile ilgili aldıkları kararları tüm kamuoyunu beyan ettiler.  Türkerler Holding, bu yıl içerisinde radikal kararlar alarak tarihi bir rakama imza atmayı hedeflediklerini ifade etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurusu ile gündeme gelen istihdam seferberliği kapsamında Türkerler Holding’in 7 bin 279 yeni istihdam sağlayacağını açıkladı. Bunun sonucunda Liderlik koltuğundaki yeri Türkerler Holding aldı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine liderlik yapmaktan büyük gurur duyduklarını ifade eden Kazım Türker, ülkenin ekonomisi, refahı ve kalkınması için bugüne kadar ellerinden ne geliyorsa istikrarlı bir şekilde yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Kazım Türker Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğinin ve takribince yapılan plan, program ve çalışmaların ülkeye daha çok hizmet için avantaj olduğunu söyledi. Çalışan sayısında yüzde 50 oranında bir artış kararı aldıklarını dile getiren Kazım Türker, istihdam seferberliği sonrasında personel sayılarının 21 bin 800’e kadar çıkacağını söyledi.

Birinci Etapta 2 Bin 669 Kişi Alınacak

İstihdam seferberliği kapsamında Kazım Türker, ilk etapta 2017 Nisan ayı sonuna kadar 2 bin 669 personel alımı yapacağını söyledi. 2019 yılında tamamlanacak olan 3 hastanenin hizmete girmesi sonrasında Sağlık Bakanlığı’nın 10 bin 100 personel alımı yapacağını söyleyen Kazım Türker, kendi bünyelerinde 10 bin 500 personel alım gerçekleşeceğini söyledi.