Kayseri’de Alçak Terör Saldırısı (Kayseride Patlama Şehit ve Yararlılar Var!)

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada; Kayseri Komando Tugay Komutanlığında görevli ve izne çıkan er ve erbaşları taşıyan otobüse yapılan bombalı araç saldırısında 13 asker şehit ve 55 askerin yaralandığı bildirildi. Yapılan açıklamada 17 Aralık Cumartesi günü saat 08:45 civarında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından yola çıkan ve çarşı iznine giden er ve erbaşları taşıyan otobüse bombalı araç ile yaklaşılmış ve patlama gerçekleşmiştir.

 

Kalleşlerin alçakça gerçekleştirdiği bu saldırıda 55 yaralı askerin tedavileri yapılmak üzere Kayseri’ deki hastanelere götürüldüğü ve 12sinin yoğun bakımda (6’sının durumu kritik) olduğu İçişleri bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklandı.

 

Görgü tanıklarının vermiş oldukları bilgilere göre aracın 71 plakalı bir araç olduğu ve otobüsün yanına geldiği esnada bombayı patlattığı belirtildi.

 

Kayseri Valisi Süleyman Kamçının açıklamaları şu şekilde oldu: “Maalesef çok sayıda şehit ve yaralılarımız var ve çok üzgünüz. Hainler bomba yüklü aracı içinde sivil ve asker bulunan Halk Otobüsünün yanında patlattılar. Olayla ilgili yayın yasağı olduğu için herkesin bu yasağa uymasını bekliyoruz. Avrupa’ da bir olay olduğunda bu yasağa uyuluyor bilgi ve görüntü kirliliği olmuyor, lütfen bizde bu yasağa uyalım!”

 

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığınca, 13 askerimizin şehit edildiği 55 askerinde yaralandığı bu terör saldırısıyla ilgili 8 Cumhuriyet Savcısının görevlendirildiği bildirildi.