Madame Tussauds Müzesi Artık İstanbul‘ da!

İngiltere’nin en büyüğü ve dünyanın da sayılı eğlence şirketlerinden olan Merlin Entertainment Group bünyesindeki Madame Tussauds İstanbul’a geliyor. Dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds İstanbul ’daki merkezini, 28 Kasım saat 14:00’de ziyaretçilerine açacak. Müze İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera’da ilgilileri ile buluşacak.

İngiltere’nin başkenti Londra’ya gidildiğinde mutlaka gezilmek istenen müzeler arasında bulunan Madame Tussauds, Türkiye’deki takipçilerine “merhaba” demeye hazırlanıyor.

Türkiye’ye Merlin Entertainment Group Tarafından Yapılan 3. Yatırım!

Dünyanın en ünlü eğlence işletmecilerinden olan Merlin Entertainment Group, Madame Tussauds’u İstanbul’a getirerek metropolümüze son üç yılda üçüncü yatırımını yapmış olacak. Türkiye’deki iş ortakları aracılığı ile ilk olarak Sea Life Akvaryum’u ülkemize getiren grup, akabinde Legoland Discovery Center’ı İstanbul ile buluşturmuştu. Gelecek hafta itibari ile Madame Tussauds’nun da İstanbul’a gelmesi ile birlikte dünyadaki en ünlü müzelerden biri daha İstanbul ile buluşmuş olacak. Bahse konu müze ayrıca Merlin Entertainment’in de ülkemizdeki 3. yatırımı konumunda olacak.

Kimlerin Heykelleri Olacak?

Madame Tussauds’nun 250 yıllık mazisi var. Başlı başına bir tarih olan müze, kendisi gibi içeriği ile de dikkat çekiyor. Ülkemize gelmeden Türkiye’deki iş ortakları vasıtası ile anket düzenleterek kimlerin balmumu heykellerinin halkımız tarafından görülmek istendiğini belirleyen Madame Tussauds, anket sonuçlarına göre harekete geçerek muazzam bir çalışmaya imza attı.

Gelecek hafta pazartesi ziyaretçilere açılacak müzede Türkiye’den ve dünyadan 55 ünlü ismin birebir ölçülerde ve özelliklerde balmumu heykelleri bulunacak. Başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Mevlana, Barış Manço, Adile Naşit, Kanuni Sultan Süleyman, Fatih Sultan Mehmet, Mimar Sinan, Sabiha Gökçen, Arda Turan, Hidayet Türkoğlu, Beren Saat, Kerem Bursin ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi Türk ünlülerin heykelleri müzede sergilenmek üzere hazırlandı. Yabancı artist ve aktörleri  görme fırsatı bulamayanlar da balmumu heykellerini görme olanağına kavuşacak. Angelina Jolie, Brad Pitt, Audrey Hepburn, Beyonce, Rihanna, David Becham, Messi, Marilyn Monroe ve Muhammed Ali’nin birebir ölçülerde balmumu heykelleri müzede olacak.