Öğretmenler Gününde Ne Hediye Alınır?

Ülkemizin geleceğini yetiştiren öğretmenler, zorlu şartlar altında kısıtlı imkanlar ile görev yapıyorlar. En büyük enerjiyi ve çalışma azmini yetiştirdiği öğrencilerinden alan öğretmenler, en büyük mutluluğu da yine öğrencileri tarafından sayılıp sevilmekle yaşıyorlar. Yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü. Peki öğretmenlerimize ne hediye almalı?

Öğretmenlerimiz tok gönüllü olmaları hasebiyle öğrencilerine her daim “sizin varlığınız bana hediye” cümlesini kurarlar. Tabii bununla birlikte öğrenciler de günün büyük çoğunluğunu beraber geçirdikleri öğretmenlerini yılda bir kez olsun küçük bir hediye ile mutlu etmek isterler.

Çiçek ve Kalem Klasiklerden

Öğretmenler Günü hediyesi denince akla ilk olarak çiçek gelir. Özellikle bayan öğretmenler hediye olarak çiçek aldıklarında her zaman mutlu olurlar. Çiçeğin akabinde kalem geliyor. Eğitim- öğretimin adeta simgelerinden olan “kalem”, günlük hayatta öğretmenlerin en çok ihtiyaç duyduğu araç- gereçlerden biridir. Her ne kadar klasik olsa da bir ihtiyacı gidermek ve işe yarar bir hediye almak isteyenler için kalemden daha iyi bir hediye bulmak zordur. Üstelik bayan- erkek farketmeksizin bütün öğretmenler için uygun bir hediyedir kalem.

Özellikle erkek öğretmenler için kravat, bayan öğretmenler için ise fular hem kullanışlı hem de şık hediyelerden olabilir. Günlük hayatın gereksinimleri arasında yer alan kravat ve fular, öğretmenlerin hediye olarak almak isteyecekleri aksesuarlardandır.

Öğretmenler Gününde alınacak hediye diye sorulduğunda aşağıdaki hediyelerde düşünülebilir.

Fotoğraflı Kupa Yahut Roman da Seçenekler Arasında

Klasik hediyelerden almak istemiyorsanız veya söz konusu hediyeleri önceki senelerde aldığınız için farklı bir armağana yönelmek istiyorsanız farklı seçeneklere yönelebilirsiniz. Öğretmeninizin fotoğrafının olacağı bir kupa mutlaka kendisini mutlu edecektir.

Kitapların en iyi arkadaşlarımızdan olduğu düşüncesi ile; ömür boyunca saklanabilecek ve kitaplıkta görüldükçe hediye edeni hatırlatacak bir roman da öğretmenler günü için enfes hediyelerden olabilir. Tabii seçilecek romanın türü ve öğretmeninizin ilgi alanına yakınlığı da bu noktada önem teşkil ediyor.  

Öğretmenler günü hediye seçimi için bir çok alternatif site bulunmaktadır.