Osmangazi Köprüsü Geçiş Ücretinde İndirim Yapıldı: İşte Yeni Yıldaki Tüm Köprü Geçiş Ücretleri!

Ülkemizde yeni köprü ve otoyol yatırımları hızla devam ediyor. Vatandaş hizmete giren köprü ve otoyolların hızlı ve güvenli olmasından dolayı mutlu olurken; geçiş ücretlerindeki pahalılıktan dert yanıyor. Bu durumu dikkate alan hükümetten indirim kararı geldi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamaya göre; Osmangazi Köprüsü’nde yaklaşık 89 Türk Lirası olan geçiş ücreti bugünden geçerli olmak üzere 65 lira 65 kuruş seviyesine indirildi.

2017 Yılında Geçerli Olacak Geçiş Ücretleri!

15 Temmuz Şehitler ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri Geçiş Ücretleri 3 Ocak 2017 tarihinden geçerli olmak üzere şu şekilde güncellendi:

Uzunluğu 3 metre 20 santimden kısa olan 2 akslı araçlar için geçiş ücreti 4 lira 75 kuruş olarak tayin edildi. Uzunluğu 3 metre 20 santim ve üzerinde olan 2 akslı araçlar için geçiş ücreti 6 Türk Lirası olarak tahsil edilecek. 3 akslı araçlar için 15 Türk Lirası, 4 ve 5 akslı araçlar için 30 Türk Lirası,  6 ve yukarı akslı araçlar için ise 40 Türk Lirası geçiş ücreti alınacak. HGS sahibi olan motosikletler ise 2 buçuk Türk Lirası karşılığında köprüden geçiş yapabilecekler.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre O​toyolu geçiş ​ücretleri otoyolun kullanılmaya başlandığı gişeye göre farklılık göstermektedir. Fenertepe, Işıklar, Uskumruköy, Riva, Hüseyinli, Reşadiye, Alemdağ ve Paşaköy için farklı geçiş ücreti tayin edilmiştir.

Geçiş ücretinin en pahalı olduğu alan; Fenertepe ile Paşaköy arası için 140 lira 20 kuruş olarak belirlenmiştir. Geçiş ücretinin en ucuz olduğu mesafe ise Alemdağ ile Paşaköy arası olarak tayin edilmiştir. Buradaki geçiş ücreti 2017 yılında 1 lira 05 kuruştan başlamaktadır.