Trump’ın Beyaz Saray’da İlk 100 Günü

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olarak göreve başlayan Donald Trump, Beyaz Saray’da 100. Gününü doldurdu. Bu sebeple, Pensilvanya’da düzenlenmiş olan bir toplantıda konuşma yaparak, kendi yapmış olduğu icraatlarına övgüler yağdırırken, basın mensuplarına suçlamada bulunmayı da ihmal etmedi.

Donald Trump Pensilvanya’da yapmış olduğu bu konuşmada, Amerikan vatandaşlarının refah ve çıkarlarının, kendi yönetiminde en önemli önceliği olduğunu vurguladı. Bunun yanında da basın ve medyanın en düşük notu hak ettiği konusunda bütün yönetimin hem fikir olduğunu ve buna rağmen kendi yönetiminde geçen ilk 100 günün her gününü, Amerikan vatandaşlarının ve Amerika Birleşik Devletlerinin hizmetinde geçtiğini açıkladı.

Son Dönemlerde yapılan anketlere göre popülaritesinin bir hayli düşüş yaşadığı görülen ABD Başkanı Donald Trump, gerek yurt içinde gerekse yut dışında radikal politikalarını devam ettirmekte istikrarlı ve kararlı olduğunu vurguladı. Bunun yanında kendi hükümetinin, Amerika Birleşik Devletlerinin bütün yükünü sırtlandığını, bütün masraflarını ödediğini ayrıca diğer ülkelerin bir kuruş dahi para ödemeden yarar sağladıkları uluslararası anlaşmalara imza atmak için aceleci davrandıklarını ve hatta bunlardan birisinin de Paris Küresel İklim Sözleşmesi olduğunu açıklamalarına ilave etti.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump aynı zamanda, Beyaz Saray’da geçirdiği ilk 100 gününde Suriye ve Rusya ile yaşadığı büyük gerginlikten, İran’a karşı almış olduğu sert tavırdan ve Kuzey Kore ile karşı karşıya gelerek savaşın eşiğine gelmesinden de bahsetti. Bu gibi önemli olayların dünya gündeminde yer almamasının müsebbibi olarak medya ve basını göstermekten de geri kalmadı.