Turistlerin Rotası Tekrar Türkiye!

Dünya genelinde en geniş hizmet ağlarından bir tanesine sahip olan Thomas Cook turizm acentası, turistlerin tekrar Türkiye’yi tercih etmeye başladıklarını açıkladı. 

Thomas Cook, dünya genelindeki en büyük seyehat acentalarından bir tanesi olarak tanınıyor. Firma tarafından yapılan açıklamada, 2016 yılı içerisinde Dünya genelinde yaşanan siyasi ve yaşamsal belirsizlikler yavaş yavaş ortadan kalkarken, tatil sektörü de tekrar canlanmaya başladı. 2016 yılına oranla erken yapılan rezervasyonlarda yüzde 10 oranında bir artış olduğunu aktaran Thomas Cook yetkilileri, Türkiye’nin de tekrar tercih edilmeye başlandığını belirtti.

Thomas Cook, yaptığı açıklamada yapılan rezervasyonların 2016 yılına oranla yüzde 10 oranında artış gösterdiğini belirtirken, turistlerin bu yıl tekrar Türkiye’yi ve Mısır’ı tercih etmeye başlaması ile birlikte bu bölgelerde de canlanma beklendiğini belirtti.

2016 yılı içerisinde hem Türkiye’de, hem de Mısır’da yaşanan olaylar sebebi ile yabancı turistlerin tercihlerini daha çok Yunanistan merkezli olarak değiştirdiğini belirten Thomas Cook, bahsi geçen dönem içerisinde Yunanistan’a giden turist oranının yüzde 40 oranında arttığını söyledi.

2017 yılı içerisinde rezervasyon yapılan ülkeler arasında geçtiğimiz yıl kazandığı önemi koruyan Yunanistan’a ek olarak, bu yıl gündemde Bulgaristan, Hırvatistan, Güney Kıbrıs, Portekiz gibi ülkeler de yer alıyor.

Türkiye’nin yabancı turistler bakımından tekrar tercih edilmeye başlanması ise özellikle Akdeniz Bölgesi’nde yer alan oteller ve tatil yerleri için önemli bir heyecan yarattı. Geçtiğimiz yıl yaşanan düşüş sebebiyle bir çok işletme zor duruma düşmüş, hatta bir kısmı kepenk kapatmak zorunda kalmıştı.