Araç Sahibi Olmak İsteyenler! Ziraat Bankası’ndan Taşıt Kredisi

Hayallerinizde süsleyen araç için ihtiyacınız olan miktarı Ziraat Bankasına finanse ediyor. Araç sahibi olmak isteyen kişilere finansman sağlayan Ziraat Bankası 48 aya kadar da vade imkânı sunuyor.

Sıfır kilometre ya da ikinci el olarak seçtiğiniz araç için ayrıca uygun faiz oranları da Ziraat Bankasında mevcut. Kredideki faiz oranı ise %1,19’dür.

Bu avantajlı taşıt kredisinin özellikleri ise;

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi için seçtiğiniz aracın en fazla 5 yaşında olmuş olması gerekmektedir. Aynı zamanda bu kredi sıfır kilometre araçlar içinde geçerlidir. Geri ödemenizi 48 aya kadar vadelendirmeniz de mümkündür. Banka pick-up, kamyonet ve minibüs gibi hafif ticari araçların alımını finanse etmek için ruhsatına hususi olarak kaydedilmesi şartı bulundurmakta.

Teminat için Ziraat bankası araç rehni alır. Bankanın lehine bir durum söz konusu olduğunda rehin tesis edilmelidir. Ayrıca banka gerekli gödüğü bir durumda ayrıca ek teminat da isteme hakkını saklı tutar. Ziraat Bankası Taşıt kredisi boyunca Hayat Sigortası ve KASKO yaptırmak zorunludur. 

Başvuru için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankasına ait İnternet Şubesinden, ATM’lerden yaralanabilirsiniz. Oturduğunuz yerden Ziraat Bankası İnternet Sitesinden, Çağrı Merkezinden ya da Ziraat Mobil Uygulamasından da başvuruda bulunabilirsiniz.

Bu kredi için gerekli belgeler ise;

•    Nüfus Cüzdanınızın, Sürücü belgenizin yahut Pasaportunuzun Fotokopisi
•    Gelir Belgeniz
•    Üyelik Belgesi Fotokopisi ( Serbest Meslek Mensupları için geçerlidir.)
•    Başvuru Formu
•    Eğer Tüzel Kişi iseniz Ortak olduğunuz şirkete ait Ana Sözleşmenin yayınlandığı Ticaret Sicil Gazetesi ya da Gazeteleri Fotokopisi

Bu belgeler dışında Ziraat Bankası sizden ek belgeler talep edebilir.