Araç Sahibi Olmak İsteyenlere Uygun Faizli Taşıt Kredisi Halkbank’tan!

Halkbank, hem yeni otomobil sahibi olmak isteyenlere hem de ikinci el otomobil sahibi olmak isteyenlere uygun faiz oranları ve 48 ay vadeye kadar uzanan ödeme planları ile taşıt kredisi sunuyor.

Halkbank taşıt kredisi faiz oranları müşterilerin yeni ve ikinci el otomobil satın almasına göre değişiklik gösteriyor. Yeni otomobil sahibi olacak bireyler için yüzde 1,25 oranında, ikinci el otomobil sahibi olacak bireyler için ise yüzde 1,26 oranında faiz uygulanmaktadır. Ancak satın alınacak aracın değerinin tamamı kadar kredi desteği verilmemektedir. Aracın nihai fatura değerinin 50 bin Türk Lirasına kadar olan kısmı ise yüzde 70 oranında, 50 bin Türk Lirası ve üzerindeki araçlar için ise 50 bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde 70 oranında, bu değerin üzerindeki kısım için ise yüzde 50 oranında hesaplama yapılır ve finansman olarak verilir. Ayrıca ikinci el otomobillerde aracın yaş sınırı konulup, sadece 5 yaşına kadar olan araçlar için finansman verilir.

Halkbank taşıt kredisi başvuruları ise banka şubelerinden yapılmaktadır. Banka şubesi haricinde başvuru kanalı bulunmayıp, bireylerin başvuru sırasında nüfus cüzdanı ya da ehliyetlerini, gelir belgelerini ve satın alacakları araca ait belgeleri getirmeleri gerekmektedir.


20.000 TL Taşıt Kredisi ve Ödeme Planı

Halkbank taşıt kredisine ilişkin olarak 48 ay vadeli ödeme planı ile 20 bin Türk Lirası tutarında kredi alan bireylerin söz konuyu krediyi 0 km araç için kullanmaları durumunda aylık 587,50 TL, ikinci el araç için kullanmaları durumunda ise 589,01 TL kredi taksit ödemesi yapmaları gerekmektedir. Banka kredi teminatı için satın alınacak olan aracın üzerine ipotek koyup, ipoteği ödemeler sona erdikten sonra kaldırmaktadır.

Bu ödeme planı ve kredi hakkında genel bilgiler, 27 Kasım 2017 Pazartesi günü itibariyle, aşağıda yer alan bağlantı vasıtası ile bankaya ait resmi internet sitesi üzerinden temin edilmiş olup, Kredi Haberi ziyaretçileri için özel olarak hazırlanmıştır.

https://www.halkbank.com.tr/channels/1.asp?id=159

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisini ziyaret ederek; yapacağınız kredi başvurusu öncesinde bankalar tarafından düzenlenen kredi kampanyaları hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilir, temin edeceğiniz kredi için hangi bankanın en uygun krediyi sunduğunu belirleyebilirsiniz.