Avantajlı Konut Kredisi (Mortgage) Citi Bank’tan!

Citi Bank avantajlı konut kredisi kampanyası uyarınca müşterilerine azami 10 yıla kadar yani 120 ay vadeli konut kredisi (mortgage) olanağı sunmaktadır. Minimum vade süresi ise 12 aydır. 12 ile 120 ay arası vade seçeneği yelpazesinden müşteri dilediği süreyi tercih edebilir.

Citi Bank’ta müşterinin seçtiği vadeye göre faiz oranları değişkenlik göstermektedir. 12 ay için aylık yüzde 0,90’dan başlayan faiz oranları; 13- 48 ay aralığında 0,95 seviyesine gelmektedir. Banka tarafından müşteriye 49 ile 72 ay vade diliminde aylık yüzde 0,99 faiz oranı uygulanmaktadır. Vade basamağının son dilimi olan 73- 120 ay arası süre için aylık yüzde 1,05 oranında faiz tayin edilmiştir.

Çekilecek Kredi Tutarı Alınacak Evin Ekspertiz Değerinin Yüzde 80’ini Aşamaz!

Citi Bank satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %80’ine kadar finansman desteği sağlamaktadır. Örneğin; 80 bin Türk Lirası değerinde bir ev satın alınmak istendiğinde çekilebilecek kredi tutarı 64 bin Türk Lirasını geçemez.

Citi Bank’tan konut kredisi alabilmek için DASK (Deprem ve Doğal Afet Sigortası) ile konut sigortası yaptırılması mecburidir. Bu sigortaların poliçe primleri müşteriden tahsil edilmektedir. Ayrıca kredi tahsis ücreti de denilen “dosya masrafı” banka tarafından kredi tutarının binde beşi olarak müşteriden tahsil edilmektedir. 60 bin Türk Lirası konut kredisi kullanımı için dosya masrafı 300 Türk Lirası olacaktır. Sigorta poliçe primleri ise konuta ve müşteri yaşına göre değişkenlik gösterecektir.