Bank Pozitif 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi!

Bank Pozitif, müşterilerinin ihtiyaçları için masrafsız, hızlı ve rahat bir şekilde temin edebilecekleri 48 ay vadeye kadar varan vade seçenekleri ile ihtiyaç kredisi sunuyor.

Bank Pozitif’ten 48 ay vadeye kadar alınacak nakit ihtiyaç kredisi bankanın uyguladığı faiz oranı yüzde 3 oranındadır. Alınan kredi tutarının yüzde 5’i kadar BSMV ve yüzde 15’i kadar KKDF ücreti isteyen  banka kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar kredi tahsis ücreti alıp, hayat sigortası yaptırılmasını zorunlu tutmamıştır. Eğer müşteri ihtiyaç kredisini ev teminatlı almak isterse bankanın uyguladığı ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,69 oranında olmaktadır. Yine aynı oranlarda BSMV ve KKDF ücreti alan banka, müşterilerinden ekspertiz ücreti de talep etmektedir. Ekspertiz ücreti ortalama olarak 527,46 Türk Lirasına tekabül edip, standart apartman dairesi baza alınıp hesaplama yapılmıştır. Ekspertiz ücretleri konuta göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; bağımsız bölüm niteliği kazanmış konut, ofis veya konut amaçlı müstakil binalarda 1 ile 250 metrekare alan için 527,46 TL, 251 ile 500 metrekare alanlar için 658,44 TL şeklinde olmaktadır. Dükkan, plaza, iş merkezi, alışveriş merkez, ve benzeri için 1 ile 100 metrekare alanlar için 579,38 TL, 101 ile 500 metrekare alanları için 684,4 TL alınmaktadır. Banka fiyatlara KDV’yi dahil etmeden hesaplamıştır.

Teminatlı ihtiyaç kredisi için Bank Pozitif 141,60 TL ise taşınır taşınmaz rehin ücreti  ve 100 TL DASK ücreti almaktadır.

Bank Pozitif alınabilinecek azami kredi tutarını 50.000 TL olarak belirlemiştir. Müşterilerin alacağı 50.000 TL ihtiyaç kredisi için maksimum uzatabileceği vade süresi ise 48 ay olarak belirlenmiştir. 50.000 TL için ödenmesi gereken kredi tahsis ücreti 250 TL’ye tekabül etmektedir.

Bank Pozitif İhtiyaç Kredisi başvurusu yapacak müşterilere internet üzerinde başvuru seçeneği avantajı da sunulmuştur. Şubeye gidip başvurularını yapacak olan bireylerin yanlarında nüfus cüzdanı ve ikametgahlarını olduğu belgelerini bulundurmaları gerekmektedir. Bank Pozitif gerekli gördüğü durumlarda ise kefil isteyebilir. Bu durumda ise kefillerinde ihtiyaç kredisi için gerekli olan belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bank Pozitif İhtiyaç Kredisi taksit ödemeleri bankanın kendi şubelerinden, herhangi bir bankadan EFT yolu ile, bankanın anlaşmalı olduğu Denizbank şube gişelerinden ya da online PTT gişelerinden masrafsız bir şekilde yapmak mümkündür.

En güncel kredi kampanyalarına göz atmak, ihtiyacınız olan nakit cinsine göre kredilerden haberdar olmak için internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atabilirsiniz.