Citi Bank’tan 0,95 Faiz Oranı İle Cazip Kredi

Bankaların yoğun rekabet içerisinde olduğu bankacılık sektöründe vatandaşa sunulan en uygun faiz oranlı krediyi bulmak vatandaş için uğraş isteyen bir durum niteliğinde. Bilhassa ihtiyacı olan meblağ dahilinde en az maliyetli kredi seçeneğini bulmaya çalışan vatandaşlar, kredi kampanyaları arasında tabiri caizse boğuluyorlar.

Özellikle ihtiyacı olan kredi meblağı sınırlı olan, yani düşük miktarlı finansman ihtiyacı hisseden müşteriler, kullanacakları kredi için yüksek faiz ödemek istemiyorlar. Citi Bank, düşük miktarlı ihtiyaç kredisi arayan vatandaşlar için hazırladığı kredi ürününde ayda sadece yüzde 0,95 faiz oranı tatbik etmektedir.

İhtiyaç kredilerinde genellikle aylık yüzde 1 seviyesinin üzerinde faiz oranlarının bulunduğu dikkate alındığında, bahse konu aylık yüzde 0,95’lik faiz oranı mini kredi arayanlar için cazip sayılabilmektedir. Citi Bank’ın mini ihtiyaç kredisi kapsamında müşterilerine sunduğu azami kredi meblağı ise 2 bin Türk Lirası ile sınırlıdır. 2 bin lira kredi edinmek isteyen müşteri, edindiği krediyi maksimum 12 ay vadeli olarak bankaya geri ödeyebilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Hesaplaması

Citi Bank tarafından sunulan kredi kapsamında müşteriler için örnek bir hesaplama yapmak gerekirse; Citi Bank ihtiyaç kredisi ürününden faydalanarak 2 bin Türk Lirası likidite edinen ve edindiği finansmanı 12 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksit tutarı takribi 179 Türk Lirası olacaktır.

12 aylık vade nihayete erdiğinde, müşteri kullandığı 2 bin Türk Lirası tutarındaki krediyi bankaya geri yaklaşık 2 bin 150 Türk Lirası olarak geri ödemiş olacaktır. Yani müşteriye yansıyacak 1 yıllık faiz meblağı ancak 150 Türk Lirası olacaktır. Bununla birlikte kredi kullandırımı sırasında bir defaya mahsus olarak müşteriden tahsil edilen kredi tahsis ücreti ile ilgili olarak bankanın resmi internet sitesinden bir bilgi verilmemişti. Benzer kredi ürünleri için krediler sayfamıza göz atabilirsiniz.