Düşük Kredi Notu Olana Aktifbank’tan Tanışma Kredisi Fırsatı!

Aktifbank, son dönemde yaptığı atılımlarla bankacılık sektörüne yeni bir bakış açısı getirmek amacında olduğunu gösteriyor. Aktifbank, geçmişinde aldığı kredide ödeme zorluğu yaşayan ve bu nedenle kredi notu kötü etkilenmiş vatandaşlar için “tanışma kredisi” kapsamında finansman olanağı tanıyor.

Aktifbank’ın Tanışma Kredisi uyarınca, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) notu düşük olan müşteriler nispeten yüksek faiz oranından kredi kullanabilmektedirler. Banka, bu krediyi sağlamamasındaki amacı, müşterisi ile tanışma ve ödeme gücünü ölçme olarak tanımlıyor.

Tanışma Kredisi’nde Maksimum Ne Kadar Kredi Alınabilir?

Kredi puanı düşük olan müşteriler için Aktifbank tanışma kredisi dahilinde 2 bin Türk Lirası’na kadar finansman olanağı sunulmaktadır. Geçmişinde herhangi bir sebeple ödeme güçlüğü çekmiş ve bu nedenle kredi notu düşmüş müşteriler için sunulan tanışma kredisi kapsamında müşteriler uygulanan faiz oranı aylık yüzde 3,39 olarak tayin edilmiştir.

Müşteri, aldığı kredi tutarını bankaya 36 ay vadede geri ödeme olanağına sahiptir. Kredi geri ödemelerinde müşterinin bankaya ödeyeceği aylık taksit tutarı 106,77 Türk Lirası olacaktır. Bununla birlikte bir defaya mahsus olmak üzere müşteriden 10 Türk Lirası kredi tahsis ücreti, bir diğer ifadeyle dosya masrafı tahsil edilecektir.

Düşük kredi notuna kredi fırsatı ile 2 bin Türk Lirası likidite edinen ve borcunu 36 ay vadede geri ödemek isteyen müşterilere kredinin maliyeti yıllık olarak yüzde 62,04 seviyesinde olacaktır.

3 yıl sonunda aldığı krediyi toplamda 3 bin 852 Türk Lirası olarak geri ödeyecek olan müşterinin 36 ay vadede ödediği toplam faiz miktarı bin 852 Türk Lirası olacaktır. Kredi notu düşmüş ve bu nedenle hiçbir bankadan kredi çekemeyen müşteriler için fırsat niteliğinde olan tanışma kredisi, müşterinin ödemelerini düzenli yapması durumunda kredi notunun yükselmesini de sağlayacaktır.