Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar potansiyel müşteriler için her gün yeni kredi ürünleri düzenleyerek, birçok müşterinin bünyesinden hizmet almasını sağlamaya çalışmaktadır. Bu kapsamda ev hanımları, emekliler ve öğrenciler gibi kitlelere kredi fırsatlarını sunarak onların da ürün alımı gerçekleştirmesini istemektedir.

Tabi bu her banka için geçerli bir durum değildir. Bankalar düşük gelire ve gelire sahip olmayan bu müşteri kitleleri için belirli şartlarda kredi vermetedir. Genellikle emeklilerin hedef alanında olduğu ve bankalar maaşlarını kendi bünyelerinden çekmelerini istediği emekliler için kredi hizmeti sağlamaktadır.

Emekliler de kendilerine kredi fırsatı sağlayabilecek ve çalışma hayatının sonrasında doğabilecek ihtiyaçların karşılanmasını istemektedirler. Bunun için emeklilere kredi veren bankalar için internet üzerinden birçok araştırma sağlanmaktadır. Emeklilere kredi veren bankalar genel itibariyle faiz oranlarını biraz daha yüksek tutmaktadır. Diğer ihtiyaç kredisi faiz oranlarına göre genel itibariyle daha yüksek oranlar uygulanmaktadır. Bazı bankalarsa teşvik amaçlı daha düşük faiz oranları uygulayabilmektedir.

Emeklilere kredi veren bankaların bir listesi oluşturulacak olursa; İş Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Akbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Garanti Bankası, Şekerbank, İng Bank, Denizbank gibi.

Bu bankalar aynı zamanda PTT ihtiyaç kredisiyle, emekli müşterilere yine PTT bünyesinden maaş almaları halinde, emekli kredisi sağlamaktadır. Bankalar genellikle kendi kredi ürünlerinden kullanmak isteyen müşterilerin, emekli maaşlarını kendilerinden alınmasını istemektedirler. Emekliler için aynı zamanda 3 ayda 1 gerçekleştirilecek olan ödeme imkanlar da sağlanmaktadır. 36 aya varan kredi fırsatlarıyla emeklilere kredi veren bankalar geri ödemede de kolaylık sağlayabilmektedir.