Esnafa 36 Ay Vadeli Taksitli Ticari Kredi Fırsatı Odeabank’tan!

Odeabank, bireysel müşteriler için sunduğu krediler gibi ticari müşteriler için de finansman olanakları sunmaktadır. Odeabank’ın sunduğu taksitli ticari kredi kapsamında 36 ay ve 15 bin Türk Lirası’na kadar finansman, ticaret erbabı için düzenlenmiştir.

Odeabank’ın taksitli ticari kredi ürününden faydalanarak likidite edinmek isteyen esnaf için uygulanacak faiz oranı azami aylık yüzde 1,55 olarak belirlenmiştir. Odeabank taksitli ticari krediden yararlanacak müşterilerden banka kefil talep etme hakkını saklı tutmaktadır. Kefil istenip istenmeyeceği müşteri özelinde tayin edilmektedir.

Esnaf Kredisi Hesaplaması

Odeabank taksitli ticari krediden faydalanarak işini büyütmek ya da acil ödemelerini yapmak isteyen müşteriler için örnek esnaf kredisi hesaplaması yapmakta yarar var. Kredi kapsamında bankadan 5 bin Türk Lirası finansman edinen ve edindiği finansmanı 12 ay vadede geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksitleri 462 Türk Lirası olacaktır. Müşterinin bankaya yapacağı toplam geri ödeme tutarı ise 5 bin 545 Türk Lirası’nı bulacaktır. Yani 1 yıl vadede müşteriye yansıyacak faiz yükü yalnızca 545 lira olmaktadır.

Taksitli ticari kredi dahilinde aylık faiz oranı yüzde 1,55’den 15 bin Türk Lirası finansman edinerek borcunu 36 ay vadede bankaya geri ödemek isteyen müşterinin aylık taksit tutarı 554 Türk Lirası olacaktır. Müşterinin bankaya yapacağı toplam geri ödeme tutarı 3 yılın sonunda 19 bin 939 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir.

Odeabank taksitli ticari kredi dahilinde müşterilerden genellikle teminat talep etmemektedir. Bununla birlikte kredi başvurusunda bulunan esnafın kredi geçmişine göre teminat talep edilme durumu da olabilmektedir. Odeabank taksitli ticari kredi isteklerinize tam olarak cevap veremiyorsa, krediler kategorisinindeki diğer örneklerini de inceleyebilirsiniz.