Garanti Bankası Kredi Notuna Göre Kış Kredisi Kampanyası!

Özel sektör bankacılığın en önemli aktörlerinden biri konumunda olan Garanti Bankası, kışın masrafları artan müşterilerine özel “Kış Kredisi Kampanyası” hazırladığını duyurdu. Bankanın resmi internet sitesinden duyurulan kampanyaya göre müşterinin kredi puanına göre aylık yüzde 1,14 seviyesinden başlayan faiz oranları uygulanmakta.

Garanti Bankası tarafından, kışın başta ısınma giderleri olmak üzere masrafları artan vatandaşlar düşünülerek hazırlanmış krediden 48 ay vadelendirerek likidite edinmek mümkün.

Garanti Bankası Kış Kredisi Örnek Hesaplamalar!

Garanti Bankası, KKB (Kredi Kayıt Bürosu) yüksek olan müşterilere, kış kredisi kampanyası kapsamında aylık yüzde 1,14 düzeyinden başlayan faiz oranları sunmaktadır. Bahse konu faiz oranı; müşterinin kredi puanına, edinmek istediği kredi meblağına ve tercih ettiği kredi vadesine göre değişkenlik arz edebilmektedir.

Garanti Bankası Kış Kredisi kampanyası kapsamında, kredi puanı yüksek olan bir müşteri 50 bin Türk Lirası likidite edinmek istediğinde aylık yüzde 1,14 faiz oranından 48 ay vadeli olarak finansmana erişebilecektir. Müşteri, Garanti Bankasına borcunu aylık bin 428 Türk Lirası taksitler halinde geri ödeyebilecektir.

50 bin Türk Lirası kredi kullanan bir müşteriden banka, bir defaya mahsus olmak üzere 250 Türk Lirası kredi tahsis ücreti tahsil edecektir. Müşteriye yıllık yüzde 18,05 seviyesinde maliyeti olacak kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 68 bin 792 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir. Müşteri kredisinin borcunu bitirdiğinde 18 bin 792 Türk Lirası faiz ödemesi yapmış olacaktır.

Kampanya kapsamında 25 bin Türk Lirası finansmanı aylık yüzde 1,33 faiz oranı ile 48 ay vadeli olarak edinecek bir müşteri; bankaya taksitlerini 750 Türk Lirası şeklinde ödeyerek borcunu kapatabilecektir. Kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 21,28 olarak yansıyacaktır. Müşterinin vade sonunda bankaya yapacağı toplam ödeme 36 bin 108 Türk Lirası olarak gerçekleşmiş olacaktır.