Garanti Bankası Sıfır ve İkinci El Taşıt Kredisi

Ülkemiz bankacılık sektörünün en önemli aktörleri arasında yer alan ve pek çok kurum tarafından bankacılık dalında ödüller alan Garanti Bankası, taşıt kredisi ürünlerine yeni bir soluk getirdi. Garanti Bankası tarafından sunulan taşıt kredisi kapsamında müşteriler ister sıfır kilometre, isterlerse de ikinci el bir araç sahibi olabilmektedirler.

Garanti Bankası taşıt kredisi dahilinde ikinci el araç sahibi olmak isteyenler için de sıfır kilometre bir araç sahibi olmak isteyenler için de 48 aya kadar vade olanağı sunulmaktadır. Banka tarafından taşıt kredisi uyarınca her iki seçenekte de sunulan vade dilimi aynı olduğu gibi faiz oranları da aynıdır.

Garanti Bankası taşıt kredisi ürününden faydalanarak ikinci el araç almak isteyen müşteriler için banka, 10 yaşına kadar olan araçlara finansman desteği sağlayabilmektedir. Bu durum ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar için fırsat niteliğindedir. Garanti Bankası’ndan finansman desteği alarak sıfır kilometre bir otomobil sahibi olmak isteyen müşteriler için banka tarafından otomobil rehni yeterli görülmekte olup, başkaca bir kefalet talep edilmemektedir. İkinci el araç almak isteyen ve bu nedenle bankaya kredi başvurusunda bulunan müşterilerden ise kefil talep edilmektedir.

Garanti Bankası Taşıt Kredisi Hesaplama!

Garanti Bankası’nın taşıt kredisi ürününden faydalanarak otomobil sahibi olmak isteyen vatandaşlar için örnek bir hesaplama yapalım. Bu kapsamda 30 bin Türk Lirası likidite edinen ve edindiği finansmanı 36 ay vadede geri ödemek isteyen müşteri, bankaya aylık bin 126,19 Türk Lirası taksit ödemeleri yapmak durumundadır.

Bu durumda kredinin müşteriye yıllık maliyeti yüzde 23,2918 noktasında gerçekleşmektedir. Garanti Bankası taşıt kredilerinde vadeye bağlı olmaksızın aylık yüzde 1,44 seviyesinde faiz oranı tatbik etmektedir.