Garanti Bankası Uzun Vadeli Konut Kredisi 20 Yıl

Garanti Bankası’nın „Sabit Faizli Konut Kredisi“ ürünü dahilinde finansman sağlayabilir, hayallerinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Uygun faiz oranları ve uzun vade süresi ile evinizi alıp kredinizi sıkışmadan ödeyebilirsiniz.

Garanti Bankası konut kredisi ürünü kapsamında istediğiniz vadeye uygun faiz oranları uygulanmaktadır. Sabit Faizli Konut Kredisi hizmetinde maksimum vade 240 ay olarak belirlenmiştir. 240 aya varan vadelerde müşteri gelirine uygun ödeme planları ile kredi taksitlerini ödeyebilmektedir. Bahse konu konut kredisi uyarınca likidite sağlanımı sırasında geçerli olan Sabit Faiz Oranlı Mortgage faiz oranı uygulanmaktadır.

Kefilsiz Konut Kredisi!

Konut kredisi Türk Lirası cinsinden sağlanabilmekte olup, yalnızca mesken alımları için geçerlidir. Kredi gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Garanti Bankası Sabit Faiz Oranlı Konut Kredisi kapsamında erken ödeme yapıldığı takdirde banka erken ödeme ücreti talep etmektedir. Tahsil edilen erken ödeme ücreti erken ödenen anapara tutarının yüzde 2’si kadardır.

Banka söz konusu kredi ürünü kapsamında „kefilsiz“ finansman sağlamakta olup, gerekli görülen durumlarda müşteriden kefil talep edebilmektedir. Kefilsiz konut kredisi uyarınca yalnızca satın alınan konutun ipoteği banka için yeterli olmaktadır.

Garanti Bankası konut kredisi kapsamında satın alınan konutun ekspertiz değerinin yüzde 80’ini finanse edebilmektedir. Sabit faiz oranlı konut kredisinde 1 ya da daha fazla taksitin erken ödenmesi durumunda kalan vade 36 aydan fazla ise ödenen anapara miktarının maksimum yüzde 2’si; 36 aydan az vade kaldığı durumda ise ödenen anapara tutarının en çok yüzde 1’i masraf olarak banka tarafından tahsil edilmektedir.

Garanti Bankası Sabit Faiz Oranlı Mortgage kapsamında 80 bin Türk Lirası likidite sağlayan bir müşteri 240 ay vadede kredi geri ödemesini tamamlayacak ise aylık yüzde 1,19 faiz oranından faydalanacaktır. Kredinin yıllık toplam maliyet oranı yüzde 15,58 olacaktır. Banka kredi kapsamında bin 310 Türk Lirası civarında masraf tahsil edecektir. Alınacak olan ekspertiz ücreti ve ipotek tesis bedeli masraflara dahil edilmiştir.