Garanti Bankası’ndan Kobilere Özel Portföy Garanti Sistemi(PGS) Kredisi

Garanti Bankası, sunduğu hizmetler arasına bir yenisini daha ekleyerek, hazine destekli olarak KOBİ’lere işletme ya da yatırım sermayesini karşılayabilmeleri için özel kredi sunuyor.

İsterseniz firmanızın nakit akışını düzenleyin, isterseniz işletmeye veya yatırım sermaye ihtiyacınızı karşılamak için talep edin; Garanti Bankası Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi ile birlikte, Kredi Garanti Fonu’ndan alacağınız kefalet belgesi ile birlikte anında hesabınıza aktarılıyor.

10 bin Türk Lirası ile 2 milyon 940 bin Türk Lirası tutarı arasında kullanabileceğiniz kredilerde, kefalet tutarı en fazla 2 milyon 500 bin Türk Lirası olup, kredi tutarının yüzde 85’i oranında hazırlanıyor. 6 ay ila 36 ay arasında değişen vade seçenekleri ile birlikte kullanılabilecek ticari taksitli kredi vadesi, ihracatçı KOBİ’lerin Portföy Garanti Sistemi ile kullanması halinde 60 aya kadar varan vade seçenekleri ile sunuluyor.

Kredi Garanti Fonu tarafından kredi talebinize uygulanacak olan komisyon miktarı, kefalet tutarınızın yıllık olarak yüzde 0,5’i olup, başvuru ücreti olan 250 Türk Lirası da kredinize yansıtılmaktadır.

Krediye başvuru yapan şirketlerin iflas, fesih, iflas erteleme ya da konkordato süreçlerinde olmaması, kredi talebinin onaylanması bakımından oldukça önemli. En az 1 yıldır faaliyet gösteren KOBİ’lerin başvurabildiği ticari kredi de, yatırım kredilerinde bu şart aranmıyor. Kadın ya da genç girişimcilerin krediye başvurma süreçlerinde ise en fazla 2 yıllık bir süre zarfında faaliyet gösteriyor olmaları gerekiyor. Genç girişimcilerin krediden faydalanmaları için ise 18 ila 30 yaş arasında olmaları ve en az ilkokul mezunu olmaları gerekiyor. Kadın girişimciler için ise üst yaş sınırı 55 olarak bildiriliyor.

Siz de güncel hazırlanmış kredi kampanyalarına göz atmak, bireysel ya da ticari kredilerden faydalanmak için internet sitemizde yer alan krediler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.