Halk Bankası’ndan Taşıt Kredisini Şimdi Alıp 3 Ay Sonra Ödemek Mümkün!

Halka açık işlem gören kamu bankalarından olan Halk Bankası, duyurduğu birbirinden cazip kredilerle finansmana erişimi daha kolay kılmak adına hareket ediyor. Halkbank, otomobil alma hayali kuran lakin bunun için gerekli maddi olanaklara sahip olmayan vatandaşlara likidite imkanı tanıyor. Üstelik kredi imkanından hem sıfır kilometre araç almak isteyen vatandaşlar hem de ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar faydalanabiliyor.

Halkbank’ın yeşil ışık taşıt kredisi ismiyle duyurduğu araç kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşların edindiği finansmana uygulanan faiz oranı, krediye konu aracın sıfır ya da ikinci el olmasına göre ufak bir farklılık arz etmektedir. Yeşil Işık taşıt kredisi dahilinde nakit kullanarak sıfır kilometre araç almak isteyen vatandaşlara aylık yüzde 1,09 faiz oranı uygulanırken, ikinci el araç almak isteyen vatandaşlar için ise aylık yüzde 1,1 faiz oranı tatbik edilmektedir.

Taşıt Kredisi Kullanma Şartları!

Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi kapsamında finansmana erişmek isteyen vatandaşlardan çeşitli belgeler talep edilmektedir. Bu belgelerin en önde geleni gelir belgesidir. Bunun akabinde satın alınacak araca ait proforma fatura sıfır araç almak isteyen vatandaşlardan istenmektedir. 2. el taşıtlar için araç ruhsatı ve Motorlu Araç Tescil ve Trafik Belgesi bankaca istenen belgeler arasındadır.

Bu belgelerle birlikte müşterinin bankaya kimliğiyle müracaat etmesi yeterli olmaktadır. Halkbank yeşil ışık taşıt kredisi dahilinde müşterilerinden kredi tahsis ücreti talep etmekte ve bu ücreti kredi tayininde bir defaya mahsus olmak üzere peşin olarak almaktadır. Dosya masrafı olarak da adlandırılan ücret, çekilen kredi tutarının binde beşi seviyesinde sabittir. Bu meblağ 30 bin Türk Lirası kredi için 150 lira artı vergilerdir. Farklı kredi ürünlerine göz atmak için krediler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.