Halkbank Uygun Faizli Yeşil Işık Taşıt Kredisi Kampanyası!

Halkbank, 0 veya 2. el araba hayali kuran, araba sahibi olmak isteyen müşterileri için 48 aya kadar uzanan vade ve uygun faiz oranlarıyla yeşil ışık taşıt kredisi kampanyası kapsamında taşıt kredisi imkanı sunuyor.

Halkbank’ın uygun faizli taşıt kredisi kapsamında 0 km arabalar için uyguladığı faiz oranı yüzde 1,19’dur. 0 km araba için 48 ay vadeli alınacak 10 Bin Türk Liralık finansman için aylık ödenecek tutar 281,84 Türk Lirası, geri ödenecek toplam tutar 13 bin 528,71 Türk Lirasıdır. Banka, müşterinin aldığı finansmanın binde 1’i oranında kredi tahsis ücreti talep etmektedir. 10 Bin Türk Liralık kredi için bu ücret  50 Türk Lirasına tekabül etmektedir. 2 el araba için 48 ay vadeli alınacak 10 bin Türk Liralık finansman için uygulanan faiz oranı yüzde 1,10’dur. Aylık ödenmesi gereken tutar 282,58 Türk Lirası ve geri ödenmesi gereken tutar 13 bin 564,03 Türk Lirasıdır. Kredi tahsis ücreti yine 50 Türk Lirasıdır. 2. el için kredi alacak müşterilerin arabalarının 5 yaş ve üzeri olmaması gerekmektedir.

Yıllık maliyet oranında faiz, tahsis ücreti ve vergiler dahil edilmeden hesaplamalar yapılmıştır. Toplam maliyet oranları ise örnek olarak verdiğimiz vade ve tutar üzerinden hesaplanarak yazılmıştır. Kredi tahsis ücretine ise yüzde 5 oranında Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Başvuru Sırasında Hangi Belgelerin Bulunması Gerekiyor?

Halkbank ödemeler için müşterilerine 3 ay sonra ödemeli seçeneği sunmaktadır. Yeşil Işık Taşıt Kredisinden yararlanacak olan müşterilerin Halkbank şubesine gidip, kendilerine uygun ödeme planları çıkartmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında ise nüfus cüzdanının, gelir belgesinin, ek gelir belgelerinin, satın alınacak araca ait proforma fatura, 2. el taşıtlar için araç ruhsatı ve motorlu araç tescil ve trafik belgelerinin bulundurulması gerekmektedir.

Bankalar tarafından düzenlenen güncel kredi kampanyalarını incelemek için krediler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.