HSBC’den Düşük Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi Fırsatı

Nakit ihtiyacı hisseden, ancak kredi notu düşük olduğu için bankalardan finansman edinemeyen vatandaşlara HSBC’den ihtiyaç kredisi kampanyası geldi. HSBC ihtiyaç kredisi kapsamında düşük kredi notu olan müşterilere de likidite olanağı sunulmaktadır.

HSBC, kendisinden finansman edinerek nakit ihtiyacını gidermek isteyen müşterileri için düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca 2 farklı seçeneği müşterilerine sunmuştur. Bu seçenekler bankanın resmi internet sitesinde “düşük nota kredi” ve “yüksek nota kredi” şeklinde sınıflandırılmıştır.

Yüksek Nota İhtiyaç Kredisi

HSBC ihtiyaç kredisi kapsamında yüksek kredi notu olan müşterilere aylık yüzde 1,33 faiz oranı tatbik edilmektedir. Kredi kapsamında 10 bin Türk Lirası finansman edinmek isteyen yüksek kredi notuna sahip müşteri, borcunu 24 ay vadede bankaya geri ödemek isterse bankaya aylık 505 Türk Lirası taksitler ödemek durumundadır. Kredi tahsis ücreti olarak müşteriden kredi meblağının binde beşi oranında tahsilat yapılacaktır. Dosya masrafı da denilen bu ücret 10 bin Türk Lirası finansman tutarı için 50 lira olarak müşteriden tahsil edilecektir. Ayrıca kredili hayat sigortası için banka müşteriye 129 Türk Lirası ücret yansıtacaktır. Kredinin müşteriye aylık maliyeti yüzde 1,76 seviyesinde olacakken, yıllık maliyeti ise yüzde 21,06 düzeyinde gerçekleşecektir.

Düşük Nota İhtiyaç Kredisi

HSBC ihtiyaç kredisi uyarınca düşük kredi notu olan müşterilere de likidite imkanı tanınmakta, lakin bu seçenekte faiz oranı nispeten biraz daha yüksek olmaktadır. Düşük kredi notuna haiz müşteri 10 bin Türk Lirası krediyi aylık yüzde 1,65 faiz oranıyla edinebilecektir. Bu durumda müşterinin bankaya yapacağı aylık taksit ödemeleri 528 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti (dosya masrafı) olarak müşteriye 50 Türk Lirası ücret bu seçenekte de yansıtılacaktır. Kredinin aylık maliyeti yüzde 2,14 ve yıllık maliyeti de yüzde 25,72 olarak gerçekleşecektir. Kampanyanın diğer koşulları ve düşük kredi notuna ihtiyaç kredisi başvurusu için bankanın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.