İş Bankası Esnaf Kredisi Kampanyası Yıl Sonunda Bitiyor!

İş Bankası ekim ayı sonunda start verdiği “esnaf kredisi kampanyası” kapsamında ticaretin erbaplarının maddi sıkıntılarına çözüm buluyor. Küçük esnafın çalkantılı ticaret dünyasında karşılaştığı zorlukları rahatça aşabilmesi için İş Bankası tarafından düzenlenen bu kampanya dahilinde müşterilere 100 bin Türk Lirasına kadar finansman olanağı tanınmaktadır.

Esnaf kredisi kampanyası uyarınca likidite edinmek isteyen müşteriler azami 100 bin Türk Lirası kredi kullanabilirken, aldıkları krediyi 36 ay vade ile bankaya geri ödeyebilecekler.

Son Gün 30 Aralık!

İş Bankası esnaf kredisi dahilinde müşterilerine aylık yüzde 0,99 oranından başlayan faiz oranları sunmaktadır. Avantajlı faiz oranı bu kampanyaya has olup, kampanyanın bitiş tarihi olan 30 Aralık 2016 tarihinde esnaf kredisi kampanyası ile birlikte sona erecektir.

İş Bankası söz konusu krediden küçük esnafın yararlanabilmesi adına; 50 çalışan limiti koymuştur. İşletmesinde 50 ve üzerinde işçi çalıştıran esnaflar bu kredi kampanyasından yararlanamamaktadır.

Bankadan 100 bin Türk Lirası kredi kullanan bir esnaf borcunu en uzun vade seçeneği olan 36 ayda bankaya geri ödemek isterse; aylık 3.344 Türk Lirası taksit ödemesi yapması gerekecektir. Daha küçük meblağlar ile ihtiyaçlarını giderecek esnaf, bankadan 50 bin Türk Lirası finansman desteğini yine 36 ay vadelendirerek geri ödemek koşulu ile kullanırsa; bankaya kredi vadesi boyunca aylık 1.672 Türk Lirası taksit ödemesi yapmak durumundadır.