İş Bankası’ndan Devlet Destekli Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi

İş Bankası, 125 bin Türk Lirası’na kadar olan kentsel dönüşüm için konut kredisi başvurularında devlet desteği ile uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri eşliğinde finansman sağlıyor. 

6306 sayılı kanunun kapsamına giren ve ‚riskli yapı raporu’na sahip olan ya da riskli alan ilan edilen bir bölgede yer alan bir konut sahibiyseniz veya bahsi geçen türden bir konutta en az 1 yıldır kiracı iseniz, satın alacağınız yeni konut için devlet tarafından yüzde 4, satın alacağınız iş yeri için ise yine devlet tarafından yüzde 3 oranında faiz indiriminden faydalanabilirsiniz.

Maksimum 625 bin Türk Lirası’na kadar sunulan kentsel dönüşüm konut kredisinde, hayalini kurduğunuz konuta sahip olmanız artık çok kolay. Aylık yüzde 0,82 oranındaki sabit faiz uygulaması ile birlikte sizde evinizi onarmak, güçlendirmek ya da yeni bir ev satın almak için Türkiye İş Bankası Kentsel Dönüşüm Konut Kredisi’nden faydalanabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi Ödeme Planı

İş bankası’ndan temin edeceğiniz 100 bin Türk Lirası tutarındaki kentsel dönüşüm kredisi için 120 ay vade seçeneğini seçmeniz halinde, aylık yüzde 0,82 oranında faiz uygulaması eşliğinde bin 312 Türk Lirası 66 Kuruş tutarında eşit taksitler ile ödeme planınızı oluşturabilir, kira öder gibi konut kredinizi ödeyebilirsiniz.

Siz de konut kredisi başvurusunu gerçekleştirmek için size en yakın Türkiye İş Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisine göz atarak, sizin için en uygun konut kredisini bulabilirsiniz.