Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Bankacılık sektörünün müşterilere önemli hizmetlerinden biri konumunda olan kredi kartı, pek çok kolaylığı da beraberinde getiriyor. Düzenli kullanımı ve düzenli ödenmesi durumunda müşteriler için hayli avantajlı olan kredi kartları; aksi durumlarda ise maddi kayıplara ve darboğazlara neden oluyor.

Müşterilere nakit taşımama, alınan üründe taksit yapabilme ve hediye puan biriktirme ve benzeri onlarca avantaj sunan kredi kartları; ekstrelerinin tam ödenmemesi durumunda ise yüksek faizleri ile can sıkıcı duruma geliyor. Bu durumda müşterilerin; borçlanma aracı hüviyetinde olmayan kredi kartlarının borcunu bir an evvel kapatması en akılcı çözüm olacaktır. Kredi kartı borçları içinden çıkılmaz seviyeye gelmeden bankalar tarafından sunulan kredi kartı borç yapılandırma fırsatlarından yararlanmak akılcı olacaktır.

Kredi Kartı Nasıl Yapılandırılır?

Ülkemiz bankacılık sektöründe kredi kartları önemli bir yer tutmaktadır. 80 milyona yakın nüfusu olan ülkemizde takribi 60 milyon aktif kredi kartı bulunmaktadır. Bu kredi kartlarının sahipleri, dönem-dönem ödeme zorluğu yahut nakit sıkışıklığı yaşayabilmektedirler. Bu durumda kredi kartı yapılandırma işlemi için müşterisi olduğumuz bankayla görüşmek yararlı olacaktır.

Kredi kartı müşterisi olunan banka; kredi kartının ödemelerinin rahat yapılabilmesi için müşteriye çeşitli seçenekler sunmaktadır. Bu seçenekler arasında ilki, kredi kartının kullanıma belirli bir süre için kapatılarak, içerisinde bulunan borcun taksitlendirilmesi olmaktadır. Banka tarafından kredi kartının borcu yapılandırılarak taksitlendirilmektedir. Müşteriye yeni bir ödeme planı sunulmakta ve müşterinin bu plana sadık olması beklenmektedir. Müşteri kredi kartının yapılandırması dahilinde borcunun tamamını ödeyene kadar kredi kartını tekrar kullanamamaktadır. Kredi kartının borcu yapılandırma neticesinde ödendikten sonra müşteri talebiyle bankanın da uygun görmesi halinde, kredi kartı kullanıma tekrar açılmaktadır. Kredi kartının tekrar kullanıma açılması durumunda limit değişikliği gündeme gelebilmektedir. Banka, müşterisinin tekrar ödeme zorluğu yaşamaması için kredi kartının limitinde aşağı yönlü revizeye gidebilmektedir.

Kredi Kartı Borç Kapama Kredisi de Kullanılabilir!

Bununla birlikte kredi kartının borcunu yapılandırmadan tamamen kapatmak isteyen müşteriler için bankalar kredi kartı borç kapama kredisi de kullandırabilmektedir. Vakıfbank kredi kartı yapılandırma kapsamında, kredi kartı borçlarını tamamen ödeyerek kapatmak isteyen müşteriler için “kredi kartı borç kapama kredisi” sunmaktadır. Kredi kartı yapılandırma Vakıfbank tarafından özel kredi konusu yapılmıştır.

Farklı bankalardan kredi kartı kullanan ve bu kredi kartlarının borcunu tamamen kapatmak isteyen müşteriler de Vakıfbank’tan kredi kartı borç kapama kredisi kullanabilmektedirler. Vakıfbank bu krediden yararlanmak isteyen müşterilerde, kendisinden kredi kartı sahibi şartı aramamaktadır.

Kredi kartı yapılandırma kapsamında Vakıfbank’tan kredi kartı borç kapama kredisi azami 18 ay vade ile kullanılabilmektedir. Üstelik Vakıfbank bu kredide 3 ay taksit erteleme seçeneği ile müşterilere ödemelerine 3 ay sonra başlama olanağı sunmaktadır. Bu sayede zaten ödeme sıkışıklığı yaşayan müşteri hem kredi kartı borcundan kurtulabilmekte, hem de 3 ay herhangi bir kredi taksiti ödemesi yapmadan nakit akışını düzene koyma olanağı yakalamaktadır.

Vakıfbank kredi kartı borç kapama kredisinde azami 20 bin Türk Lirası’na kadar finansman sağlamaktadır. Vakıfbank kredi kartı borç kapama kredisinde, kredi tahsis ücreti de tahsil etmemektedir. Yani müşteriler Vakıfbank’tan masrafsız borç kapama kredisi edinerek kredi kartı borçlarından kurtulabilmektedirler.