Kuveyt Türk’ten Çeşitli Vade Seçenekleri ile Eğitim Kredisi İmkanı!

Günümüz şartlarında çok sayıda bulunan dershaneler, özel okullar, kreşler, kurslar ve kolej gibi bir çok eğitim kurumları gün geçtikçe de artmaya devam ediyor. Aileler çocuklarının yararlanabileceği ya da daha iyi şartlarda okutmak için gönderdiği eğitim fırsatları için masrafları da beraberinde getiriyor. Eğitim masraflarında gün geçtikçe artış meydana gelmesi ve ailelerin artan eğitim giderlerini karşılayamaması durumunda bankalar çeşitli finansman desteğinde bulunuyor.

Kuveyt Türk, söz konusu masraflar için müşterilerine özel sunduğu eğitim finansmanında çeşitli vade seçenekleri ve uygun faiz oranlı olanak sağlıyor.

Sadece ailelerin çocuklarını okutmak için olmayan bu eğitim kredisi üniversite öğrencilerinin de öğrenim hayatındaki ekonomik sorunlara alternatif  oluyor. Kuveyt Türk eğitim kredisinden yararlanmak isteyen müşteriler 36 ay vade seçenekli 5 bin Türk Liralık kredi aldıkları zaman aylık ödeyecekleri kredi ücreti 184 Türk Lirası 3 kuruşa tekabül ediyor. Bu kapsamda müşterilerin geri ödeyecekleri kredi tutarı ise 4 bin 625 Türk Lirası 5 kuruş oluyor. Aylık maliyet oranına diğer masrafların içinde dahil edilen vergiler ile birlikte yüzde 1,6384’e tekabül ediyor. Yine benzer şekilde toplam maliyet oranı ise yüzde 21,5325’e tekabül ediyor. Kuveyt Türk’ün eğitim kredisinde uyguladığı faiz oranı ise 1,34 olarak belirlenmiştir.

Müşteriler eğitim kredisi yanında alternatif diğer kredilerinden de faydalanabiliyor. Kuveyt Türk ile eğitim kurumları arasında gerekli bir takım protokoller yapılıyor. Bunun sonucunda bireyler diğer finansmanlardan da destek alabiliyor.

Kuveyt Türk eğitim kredisi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların gerekli belgeleri de yanlarına alarak bankanın şubelerine gitmeleri gerekiyor.

Güncel kredi kampanyalarına göz atarak acil nakit ihtiyaçlarınıza pratik çözümler üretmek ve bütçeniz için en doğru ödeme planını hangi banka ile oluşturacağınıza karar verebilmek adına sizin için en uygun kredilere yer verdiğimiz krediler kategorimize göz atabilirsiniz.