Masrafsız Konut Kredisi İş Bankası’nda!

İş Bankası tarafından düzenlenen Türkiye’nin ev kredisi kampanyası uyarınca müşterilere hem masraflı hem de masrafsız kredi seçeneği sunulmaktadır. İş Bankası tarafından düzenlenen kampanya uyarınca müşteriler tercih ettikleri seçeneğe göre kredi faiz oranına tabi olmaktadırlar.

İş Bankası tarafından kredi tahsis ücretinin tahsil edildiği kampanya seçeneğinde müşteriler için uygulanacak faiz oranı aylık yüzde 0,90 olarak tayin edilmiştir. Masrafsız konut kredisi imkanından yararlanmak isteyen müşteriler için belirlenen faiz oranı ise aylık yüzde 0,95 olarak tayin edilmiştir. İş Bankası masrafsız konut kredisi uyarınca müşterilerden kredi tahsis ücretinin yanı sıra hayat sigortası ücreti de tahsil edilmemektedir.

Cazip Faiz Oranlı Konut Kredisi Hesaplaması

İş Bankası tarafından düzenlenen kampanya uyarınca uygun faiz oranından faydalanmak isteyen müşteriler için bir örnek hesaplama yapalım. İş Bankası’ndan kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası ödemelerini yapmak koşuluyla konut kredisi edinmek isteyen vatandaş için uygulanacak olan faiz oranı aylık yüzde 0,90’dır ve bu faiz oranı kredi vadesine ya da kredi meblağına göre değişkenlik arz etmemektedir.

İş Bankası’ndan bu koşullarda 1000 bin Türk Lirası finansman edinen bir müşteri, borcunu bankaya 120 ay vadeli olarak ödemek isterse, bankaya ödemesi gereken aylık taksit tutarları bin 366,20 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak 500 lira ve ekspertiz ücreti olarak da 850 Türk Lirası müşterilerden tahsil edilmektedir.

Masrafsız Konut Kredisi Hesaplama!

İş Bankası’ndan masrafsız kredi edinmek isteyen müşteri, 100 bin Türk Lirası finansmanı 120 ay vadeli olarak kullandığında bankaya ödemesi gereken aylık taksit tutarları bin 400,24 Türk Lirası olacaktır. Müşteriden kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası bedeli tahsil edilmeyecektir. Bununla birlikte ekspertiz ücreti olarak ortalama 850 Türk Lirası’nı müşteri karşılamak durumundadır.

Eğer Kredi Notunuz Kredi Çekmek İçin Uygun Değilse HSBC’den Düşük Kredi Notuna İhtiyaç Kredisi Fırsatı Haberimizi de inceleyebilirsiniz.