Odeabank’tan 10 Yıl Vadeli 150.000 TL Konut Kredisi ve Başvuru Detayları

Ev sahibi olmak isteyen, ev alarak yatırım yapmak isteyen, artık kira ödemekten sıkılan tüm bireyler için Odeabank, 120 aya kadar varan vade süresi ile konut kredisi sunuyor.

Odeabank konut kredisi faiz oranları tercih edilen ödeme süresine göre değişiyor. Eğer bireyler 60 aya kadar olan ödeme planlarını tercih ederek kredi almak isterlerse yüzde 0,99 oranında, 60 aydan 120 aya kadar olan konut kredisi ödeme planlarını tercih ederlerse yüzde 1,05 oranında faiz ödemesi yapıyor.

Çeşitli türlerde konut kredisi ödeme planları sunuluyor. Bunlardan biri değişken taksit ödemeli plandır. Yani bireyler eşit taksit tutarları ile kredi ödemek yerine her ay değişen tutarlarda kredi ödemeleri gerçekleştiriyor. Diğer bir ödeme yöntemi ise düşük tutarlardan başlayıp yüksek tutarlara çıkan plandır. Bu planda bireylerde kredi ödemelerini az tutarlı taksitlerle başlatıyor ve vade süresi bitimine kadar da yükseliyor. Bunun tam tersi olacak şekilde azalarak giden ya da ödeme ertelemeli kredi kullanımı mevcuttur.  Ya da bireylerin başka bankalardan kullandıkları konut kredisi varsa ve bunu Odeabank’a taşımak istiyorlarsa bu kredi ödemesine uygun ödeme planları düzenlenir.


Konut kredisi başvuruları Odeabank şubelerinden yapılmaktadır. Bireylerin krediden yararlanabilmeleri için hayat sigortası, konut sigortası ve DASK yaptırmaları zorunlu tutulmuştur. Yalnızca 18 yaşından büyük olan, aylık kazançları olan ve bu kazançlarını belgeli bir şekilde bankaya sunabilen yararlanabilmektedir. Evin yüzde yüzü değeri kadar kredi verilmez. İlk aşamada ekspertiz raporu  çıkartılır ve rapordaki evin değerine göre yüzde 80’i hesaplanır, finansman olarak verilir. Yani 200 bin TL değerinde bir ev alacaksanız temin edebileceğiniz maksimum konut kredisi tutarı 160 bin TL olmaktadır.

150.000 TL Konut Kredisi Ödeme Planı

Odeabank konut kredisi kapsamında 120 ay vadeli ödeme planı ile 150 bin TL tutarında konut kredisi almak için evinizin değeri en az 187.500 TL olması gerekmektedir. 150 bin TL kredi için yüzde 1,05 faiz oranı ile aylık kredi taksit tutarınız 2.204,41 TL, toplamda geri ödeyeceğiniz kredi tutarı 264.529,53 TL’ye tekabül etmektedir. Ekspertiz raporu için ortalama  527 TL ücret alınır ancak bu ücret evin lokasyonuna göre farklılık gösterir. Benzer şekilde hayat sigortası ücreti kişiye göre, DASK ve konut sigortası da eve göre farklılık gösterir.

Bu ödeme planı, Kredi Haberi editörleri tarafından 1 Ekim 2017 Pazar günü itibariyle aşağıda yer alan bağlantı vasıtası ile hazırlanmıştır.

https://www.odeabank.com.tr/tr-tr/sayfalar/hesaplama-araclari.aspx

Aynı zamanda internet sitemizde yer alan krediler kategorisi vasıtası ile birlikte tüm kredi ürünleri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.