PTT ve ING İşbirliği ile Kredi Fırsatı!

PTT ile ING Bank ortak kredi kampanyası geliştirdi. Kredi kampanyası kapsamında bütün PTT müşterilerine kredi olanağı sunulmaktadır. PTT’den emekli maaşı alan müşterilerinin ise kampanyada farklı ayrıcalıkları vardır.

PTT ile ING Bank “Ortak Kredi” kampanyası dahilinde farklı seçenekler sunmaktadırlar. Kredi kampanyası kapsamında tüm PTT müşterileri likidite edinebilirken, emekli maaşını PTT iş yerlerinden alan müşteriler de avantajlı seçenekler ile kredi kullandırılmaktadır.

Emekli Olmayana Maksimum 20 Bin Lira Var!

Bütün PTT müşterileri için kampanya dahilinde azami 20 bin Türk Lirasına kadar kredi imkanı sunulmuştur. Bu seçenekte kullanılan finansman maksimum 48 ayda geri ödenebilmektedir. Emekli müşterilere göre uygulanacak olan faiz oranı daha fazladır. PTT müşterileri için bu kampanyada aylık yüzde 1,98 oranında faiz tayin edilmiştir. PTT kredi fırsatından yararlanmak için örnek ödemeyle ilgili bilgi aşağıdaki gibidir.

PTT Kredi kampanyası 10 bin Türk Lirası kredi kullanan bir PTT müşterisi 36 ay boyunca bankaya aylık takribi 450 lira taksit ödemesi yapmak durumundadır.

Emekliler İçin Maksimum Kredi Tutarı 45 bin Türk Lirası

Kredi kampanyası kapsamında emeklilere ayrıcalıklı haklar tanınmıştır. Diğer müşteriler için kullanılabilecek azami tutar olan 20 bin Türk Lirası, söz konusu emekliler olduğunda 45 bin Türk Lirasına yükselmektedir. Ayrıca diğer müşterilerde geçerli olan aylık yüzde 1,98 faiz oranı, emekliler için 1,55 seviyesine indirilmiştir. Bu sayede emekliler daha az faiz yükü ile finansman sağlama imkanına kavuşmaktadırlar.

Emekliler azami 48 ay vadeye kadar borçlarını taksitlendirme olanağına sahiptirler. 10 bin Türk Lirası kredi kullanan bir PTT emekli maaş müşterisi; 36 ay boyunca aylık yaklaşık 400 Türk Lirası taksitler ödeyerek borcunu kapatabilecektir.