QNB Finansbank’tan Notuna Göre Borç Transferi Kredisi

Ülkemiz bankacılık sektörüne Finansbank’ı satın alarak dahil olan dünyaca ünlü Katarlı finans kuruluşu QNB, kredi ürünlerine getirdiği yeniliklerle müşterilerinin ilgisini cezbedeceğe benziyor. QNB Finansbank borç transferi kredisi ile vatandaşların diğer bankalardaki kredi borçlarını ödemelerine yardımcı oluyor.

QNB Finansbank tarafından sunulan borç transferi kredisi, müşterinin sahip olduğu kredi notuna göre, bir diğer ifadeyle başvuru skoruna göre cazip faiz oranları ile sunulmakta.

Aylık Yüzde 1,17’den Başlayan Faiz Oranları!

QNB Finansbank borç transferi kredisi kapsamında müşteriler, aylık yüzde 1,17 faiz oranından başlayan seviyelerde kredi edinme olanağına sahiptirler. Müşterinin kullanacağı borç transferi kredisinin faiz oranı, QNB Finansbank tarafından yine müşterinin kredi puanına göre tayin edilmektedir.

Borç transferi kapsamında kullanılan krediler ile banka, müşterinin diğer bankalardaki kredi borçlarını ücretsiz şekilde EFT (bankalar arası para transferi) yöntemiyle kapatmaktadır. Borç transferi kredisi kullanan müşteri, banka tarafından alınan karar uyarınca konut kredisi ve ek hesap borçlarını QNB Finansbank’a transfer edememektedir.

2 Örnek Hesaplama!

QNB Finansbank’ın transfer kredisi dahilinde 10 bin Türk Lirası krediyi aylık yüzde 1,17 faiz oranından kullanan bir müşteri; borcunu bankaya 48 ay vadede geri ödemek isterse QNB Finansbank’a her ay 288 Türk Lirası geri ödeme yapmak durumundadır.

QNB Finansbank borç transferi kredisi ile likidite edinmek isteyen ve finansmanı aylık yüzde 1,61 faiz oranından alabilecek nispeten düşük kredi notlu müşteri ise 48 ay vadede bankaya borcunu aylık 322 Türk Lirası taksitler halinde geri ödeme olanağına sahiptir.

Kredi vadesi ve kredi faiz oranı fark etmeksizin, müşterinin kullandığı kredi meblağının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti QNB Finansbank tarafından kredi kullanan müşteriden bir defaya mahsus olmak üzere tahsil edilmektedir. BSMV vergisi dahil olmak üzere 10 bin Türk Lirası kredi kullanan bir müşteriden 52,5 Türk Lirası kredi tahsis ücreti tahsil edilecektir.