QNB Finansbank’tan Standart Taşıt Kredisi

1987 yılından bu yana bankacılık sektöründe hizmet veren Finansbank Ekim 2016 tarihi itibari ile QNB Finansbank olarak isim değiştirmiştir. Gücüne güç katarak sektörde varlığını sürdüren banka müşterilerine Standart Taşıt Kredisi imkânı sunuyor.
 

Bu kredide 0 km ile 5 yaşa kadar olan araçları 48 aya kadar, 6 yaş ile 8 yaş arasında olan araçlar ise yaş ve vade toplamı 10 yılı geçmeyecek şekilde olmalıdır. Ayrıca krediyi, satın aldığınız aracın rehin belgesini teminat olarak gösterip TL cinsinden kullanabilirsiniz. 48 aya kadar vadelendirebildiğiniz gibi hafif ticari araç ve binek araç modellerinde de kullanabilirsiniz.
Eğer sıfır bir araç almak istiyorsanız fatura tutarınızın 50.000 TL’ye kadar olan kısmının %70ini, bu tutarın üzerinde kalan kısmın ise %50’sine kadar bu krediyi kullanabilirsiniz. Kredilendirme oranı aynı olmakla birlikte 2. el araçlarda fatura yerine araca ait kasko değeri baz alınır. 
Alacağınız aracı teminat olarak gösterebilir, kredi masraflarınızı taşıt kredisi ile aynı oranda vadelendirebilir yahut taksitlendirebilirsiniz. 

Bunların dışında QNB Finansbank Müşteri Temsilcisiyle konuşarak ödeme koşullarını kendinize göre planlayabilir, isterseniz sabit isterseniz esnek ya da anapara ertelemeli standart taşıt kredisi kullanabilirsiniz.

Başvuru aşamalarını hızlandırmak için aşağıdaki belgeleri getirerek kendinize ve çalışanlara kolaylık sağlayabilirsiniz. Bu belgeler;

•    Alacağınız araç 0 km ise aracın Proforma Faturası
•    Alacağınız araç 2. el ise Ruhsat Fotokopisi ( satış işlemi gerçekleşmiş ise Noter Satış Senedi gerekmektedir.)
•    Nüfus Cüzdanı 
•    Maaş Bordrosu – Gelir Belgesi
•    İkametgah Belgesi –Cep Telefonu Faturası (yakın tarihe ait)

Banka incelemeler sonrasında eğer ihtiyaç duyarsa ilave olarak belge ve teminat talep edebilir. 

Örneğin;  20.000 TL’lik 24 ay vade ile Standart Taşıt Kredisi almak isterseniz  faiz oranı %1,19, aylık geri ödemeniz ise 990,15 TL olacaktır. Banka kredi tahsis ücretini 100 TL olarak belirlemiştir. Kasko, hayat sigortası primleri ve zorunlu trafik sigortası dâhil değildir. QNB Finansbank Standart Taşıt Kredisinde kredi tahsis koşulu olarak hayat sigortası ve kasko sigortası talep etmektedir. Kasko ve Zorunlu Trafik Sigortası primleri araca göre değişiklik gösterebilir. Banka müşteri istediği üzerine poliçe konusunda yardım edebilir.