Şekerbank Birden Fazla Tarım Kredisi İmkanı Sunuyor!

Şekerbank, tarım sektöründe çalışan müşterileri için birden fazla Tarım Kredisi imkanları sunmaktadır.

Bunlardan ilki Tarımsal EKOkredi kampanyasıdır. Tarımsal EKOkredi, çiftlik sahibi bireylerin emek ve enerji tasarrufu sağlanması için bankanın müşterilerine verdiği finansman desteğidir. 60 ay vadeye kadar alınan bu tarım kredisi için Şekerbank müşterilerine hasat zamanı ödeme seçeneği de sunmaktadır.

İkinci olarak; tarım sektörü ile uğraşan bireyler için sağlanan 60 ay vade süreli ve sabit faiz imkanı ile Modern Sulama Ekipmanları Kredisidir. Banka, söz konusu bu kredide bireylerin daha az su ile daha kaliteli ve verimli sulama olanağı sağlayan modern sulama aletleriyle emek ve enerjiden tasarruf ederken daha fazla randıman alabilmelerini sağlamaktadır. Bu kredi ile iş için uğraşılan maliyet değerleri azalması, elde edilen kazançların artırılması hedeflenmektedir. Sağlanan finansman ile müşteriler tapu kaydı olan ya da olmayan araziler ile kiralık araziler üzerine kurulacak sulama aletleri için destek sağlanmaktadır.

Diğer kredi ise müşterilerin sahip oldukları işletmelerin giderlerini azaltmak, sağladıkları enerji tasarrufu ile doğal kaynakların korunması amaçlanan Güneş Enerji Sitemleri Kredisidir. 60 ay vadeye kadar alınan ve sene içinde bir ödeme imkanı sağlanan bu kredi için müşterilerin aldıkları güneş enerjisi sisteminin fatura miktarının yüzde 75’i kadar verilmektedir.

Son olarak Şekerbank, müşterilerinin sera inşası, inşa sonrasındaki işletimi ve organik tasarım doğrultusundaki giderler için sağladığı Organik Tarım ve Sera Kredisidir. Bahse konu finansman miktarı yatırım tutarının yüzde 75’i kadar verilmektedir. Organik Tarım ve Sera Kredisi, örtü altı tarım ve uygulamaları, sera üretimleri, var olan seraların iyileştirilmesi, paketleme gibi yatırım giderleri, mekanın süs bitkisi ile kesme çiçek üretimi gerçekleştirilen işletmeler için verilmektedir. Kesme çiçek ve sebzeler için 18 ay vadeye kadar imkan sağlanırken, iç ve dış mekan süs bitkileri üretiminde 36 ay vadeye kadar imkan sağlanmaktadır. Sabit faiz oranı uygulanan bu kredide tarım uygulamaları ve organik tarım üretiminde işletmelere ilaç alanında banka destek vermemektedir.

Bankalar tarafından düzenlenen güncel kredi kampanyalarından haberdar olmak için internet sitemizde yer alan krediler kategorisini ziyaret edebilirsiniz.