T- Bank’tan Cazip Faizlerle Konut Kredisi Edinmek Mümkün!

Genel olarak ticari portföye ağırlık veren bankalar arasında yer alan Turkland Bank (T- Bank), bununla birlikte bireysel müşteriler için de “perakende bankacılık” başlığı altında pek çok bankacılık ürünü sunmaktadır. Gerek fonlama, gerekse yatırım kapsamında müşterilerine uygun kredi ürünleri sunan banka, konut kredileri alanında da cazip faiz oranları ile müşterisinin karşısına çıkmıştır.

Turkland Bank konut kredisi uyarınca müşterilerine azami 60 aya kadar vade olanağı sunmuştur. Konut kredisi kullanmak isteyen lakin borcunu çok da uzun vadelere yaymak istemeyen müşteriler için 5 yıllık vadede T- Bank’tan konut kredisi edinerek ev sahibi olmak mümkün.

T- Bank Konut Kredisi Faiz Oranları!

T- Bank konut kredisi uyarınca müşterilerine sunduğu faiz oranlarını iki farklı vade uyarınca tayin etmiştir. 12 ay vadeye kadar konut kredisi edinmek isteyen müşteriler için banka tarafından önerilen faiz oranı aylık yüzde 0,99 olarak tayin edilmiştir. Bununla birlikte 13 ila 60 ay arası vadeli konut kredisi edinimleri için banka tarafından sunulan faiz oranı aylık yüzde 1,05 noktasına çıkmaktadır.

Her iki konut kredisi vadesi ve bu vadelere bağlı olarak önerilen faiz oranlarında da müşteriden kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. Dosya masrafı olarak da tabir edilen bu ücret, kullanılan kredi meblağının binde beşi oranın da sabitti. 60 bin Türk Lirası konut kredisi edinen bir müşteri için dosya masrafı 300 Türk Lirası olarak tayin edilmiştir.

T- Bank konut kredisi kapsamında likidite edinen bir müşteri, ayrıca krediye konu evin ipotek tesis ücretini, ekspertiz ücretini ve sigorta poliçe ücretlerini de karşılamakla mükelleftir. Bu masraflar konuta göre değişiklik göstermektedir. Konutun lokasyonu ve metrekaresi ekspertiz ücretini doğrudan etkilemektedir.