Türkiye Finans Katılım Bankası Taşıt Finansmanı Kampanyası

Türkiye Finans Katılım Bankası taşıt almak isteyenler için finansman kampanyası hazırladığını duyurdu. Banka, kampanya uyarınca sadece sıfır kilometre araçlara değil, aynı zamanda 2. el taşıtlara da likidite olanağı sunmaktadır.

Türkiye Finans Katılım Bankası sıfır kilometre taşıtlar için sunduğu destek de marka ayrımı yapmamaktadır. Banka 2. Araçlarda ise azmi 5 yaş araçlar için nakit desteği vermektedir.

Maksimum 48 Ay Vade Seçeneği!

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan araç finansmanı edinerek hayalindeki otomobile sahip olmak isteyen müşteriler 12 ay ile 48 ay vade yelpazesinde aldıkları meblağı geri ödeyebilmekteler.

Banka 12 ay ile 24 ay arası vade seçenekleri için aylık yüzde 1,15 kâr oranı tayin etmiştir. Vade süresi uzadıkça faiz oranı da artmaktadır. 25- 48 ay vade diliminde finansman kullanmak isteyen müşteriler için ise oran aylık yüzde 1,18’dir.

Türkiye Finans Katılım Bankası müşterilerinden finansman tahsis ücreti talep etmektedir. Banka finansman tahsis ücreti olarak kullanılan nakit miktarının binde beşi oranında meblağı müşteriden tahsil etmektedir. 50 bin Türk Lirası finansman kullanımında bu ücret müşteriye 250 Türk Lirası olarak yansıtılmaktadır.

Bankadan taşıt finansmanı alarak taşıt almak isteyen müşteriler için azami kullanılabilecek nakit miktarı olarak 50 bin Türk Lirasını tayin edilmiştir. Otomobil almak isteyen müşteri, alacağı taşıtın değerinin yüzde 30’unu kendisi karşılamalıdır. Zira banka; taşıt finansmanı kampanyası kapsamında müşterilerine araç değerinin yüzde 70’ine kadar nakit desteği sağlamaktadır.